رونمایی رسمی ESP از گیتار سیگنچر جدید Kirk Hammett

گیتار الکتریک ال تی دی

تابستان گذشته و طی رویداد NAMM، شرکت LTD، زیر مجموعه ESP، گیتار الکتریک سیگنچر کرک همت (Kirk Hammett)، نوازنده مشهور گروه Metallica را به نمایش گذاشت و کنجکاوی بسیاری از طرفداران همت و موسیقی‌دوستان را برانگیخت. این ساز که KH-V نام داشت، با الهام از گیتارهای کاستم شاپی طراحی شده بود که توسط استادکاران ESP برای همت طراحی شده بودند.

دیروز و پس از گذشت نه ماه، ESP بالاخره به‌طور رسمی از نسخه نهایی KH-V رونمایی کرد که به سه فینیش‌ جذاب موسوم به Black Sparkle ،Red Sparkle و Metallic Gold مزین شده است.

همانطور که گفته شد، KH-V در واقع نسخه‌ای اقتصادی‌تر از گیتار کاستم شاپ ESP USA V-1 است که همت در سال ۲۰۱۹ با همکاری ESP ساخته بود. بدنه وی-شکل گیتار LTD KH-V Kirk Hammett Signature، حالتی کمی غیرمتقارن (offset) دارد که شکل بدنه ESP USA V-1 و نسخه نسبتاً اقتصادی‌تر آن، یعنی ESP USA V-II را یادآوری می‌کند.

ال تی دی KH-V از بدنه‌ای از چوب کورینا (Korina) برخوردار است و دسته باریک آن نیز که به‌صورت neck-thru body به بدنه متصل شده است، پروفایلی U-شکل دارد و از چوب افرا (maple) ساخته شده است. بر روی این دسته، فرت‌بوردی از چوب آبنوس نصب شده است که میزبان ۲۴ فرت اکسترا جامبو است.

گیتار الکتریک سیگنچر ESP KH-V

از دیگر ویژگی‌های چشمگیر KH-V می‌توان به هداستاک همرنگ بدنه و اینلی‌های ویژه آن که طرحی شبیه به دندان کوسه دارند، اشاره کرد. تمامی این ویژگی‌های ظاهری، در نسخه کاستم شاپ و بسیار گران‌قیمت این ساز، یعنی ESP USA V-1 نیز دیده می‌شوند و می‌توان گفت که KH-V، جز لوگوی LTD درج‌شده بر روی سردسته خود، هیچ تفاوت ظاهری مهمی با ساز مذکور ندارد.

همت درباره این گیتار الکتریک جدید می‌گوید: «وقتی برای اولین بار KH-V را دیدم، به معنای واقعی مو به تنم سیخ شد! این گیتار یک توازن‌ بی‌نقص میان تصورات من و حقیقت بود و زیبایی آن، مرا مسحور خود ساخت. همان روز، این گیتار را برداشته و چهار-پنج ساعت آن را در کنار دوستان موزیسینم نواختم. می‌توانم بگویم که این ساز، واقعا‌ً هیچ نقصی ندارد و نوازندگی با آن بسیار لذت‌بخش است.»

Matt Masciandaro، مدیرعامل شرکت ESP نیز درباره LTD KH-V Kirk Hammett Signature گفته است: «بیش از سه دهه است که ESP افتخار ساخت گیتارهای کرک همت را دارد و می‌توان گفت که این شرکت، نقشی حیاتی در ماهیت صوتی گروه Metallica ایفا کرده است. KH-V نیز یک گیتار استثنایی دیگر از همین دسته و متعلق به نوازنده افسانه‌ای، کرک همت است که میراث درخشان متالیکا را به‌خوبی به نوازنده خود یادآوری می‌کند.»

گیتار الکتریک ESP LTD KH-V Kirk Hammett Signature، از چند روز دیگر و همراه با یک هارد کیس از نوع Deluxe، در سه رنگ مشکی (Black Sparkle)، قرمز (Red Sparkle) و طلایی (Metallic Gold)، با قیمت ۱۷۹۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری خواهد بود.

نویسنده: Matt Owen
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *