رونمایی DiMarzio از یک پیکاپ بیس جدید

پیکاپ گیتار بیس دیمارزیو

شرکت DiMarzio، روز گذشته از یک عضو جدید از سری پیکاپ‌های گیتار بیس Relentless رونمایی کرد. این سری که با همکاری بیسیست مشهور، بیلی شیهان (Billy Sheehan) طراحی شده است، پیش از این تنها یک عضو داشت و اکنون، شامل یک مدل دیگر به نام Relentless J می‌شود.

DiMarzio درباره مدل قدیمی‌تر Relentless P می‌گوید: «در طراحی پیکاپ اول سری Relentless که با همکاری بیلی ساخته شد، تمامی زوایای تندی که در پیکاپ‌های مدل P Bass وجود داشت را حذف کردیم و سطح آن را مطابق با ریدیس فینگربورد گیتار، به شکل محدب درآوردیم. به‌علاوه، پایه این پیکاپ نیز یک بورد با ضخامت ⅛ اینچ است که به‌خوبی پیچ‌های متصل‌کننده را در خود مخفی می‌کند و ظاهری یکدست‌تر به ساز می‌خشد.»

مدل Relentless J نیز مانند برادر بزرگتر و split coil خود، از طراحی جدید و متفاوتی برخوردار است و سطحی محدب دارد که موجب نزدیک شدن پُل پیس‌ها به سیم‌های گیتار می‌شود. طبق گفته شرکت DiMarzio، این طراحی به بهبود داینامیک رنج پیکاپ نسبت به نمونه‌های قبلی کمک شایانی می‌کند.

دی‌مارزیو درباره این محصول جدید می‌گوید: «در طراحی Relentless J، از سیم‌پیچ‌هایی منحصربه‌فرد به شکل متوازی‌الاضلاع با طراحی اختصاصی استفاده کرده‌ایم که عمق، کوبش و پویایی بی‌رقیبی به صدای گیتار بیس می‌بخشد. همچنین، تمامی کابل‌ها در این پیکاپ، با فویل پوشیده شده‌اند که باعث کاهش چشمگیر نویز می‌شود. علاوه بر این، برای افزایش هماهنگی میان دو پیکاپ در نسخه جفت Relentless J، پیکاپ بریج را با حساسیت بالاتر و حجم صدای بیشتر طراحی کرده‌ایم تا هنگام استفاده از هر دو پیکاپ به‌صورت همزمان، صدایی یکدست حاصل شود.»

Relentless J در سه رنگ مشکی، نیکل و طلایی، از امروز در بازار جهانی قابل خریداری هستند. قیمت اعلام‌شده برای نسخه تکی Relentless J، حدود ۱۱۰ دلار و برای نسخه جفت آن، ۲۱۰ دلار است.

منبع: No Treble
نویسنده: Kevin Johnson
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *