رونمایی شارول از گیتار الکتریک سیگنچر Marco Sfogli

گیتار الکتریک شارول

شرکت شارول (Charvel)، به‌تازگی از یک گیتار الکتریک سیگنچر برای Marco Sfogli، نوازنده گروه‌های PFM و Icefish و نوازنده پروژه شخصی James LaBrie، وکالیست گروه Dream Theater پرده برداشت.

این ساز همچون اکثر محصولات شارول، نامی بسیار طولانی دارد و Marco Sfogli Signature Pro-Mod So-Cal Style 1 HSS FR CM QM نام گرفته است.

Marco Sfogli Signature یک گیتار الکتریک با چینش پیکاپ HSS، بدنه‌ای ساخته‌شده از چوب توسکا (آلدر) و صفحه رویی زیبا از چوب افرای موج‌دار (quilt maple) است.

دسته این گیتار، ساختاری یک‌تکه با فینگربورد دارد و از چوب میپل کاراملیزه (caramelized maple) ساخته شده است. چوب این دسته، با فرایندی ویژه که شامل دو مرحله خشک‌سازی و دمادهی است، برشته‌کاری شده است. همچنین، دو میله از جنس گرافیت نیز در دسته تعبیه شده است تا مقاومت آن در برابر تغییرات رطوبت و دما افزایش یابد. محل اتصال دسته به بدنه نیز به‌نحوی تراش خورده است که دسترسی نوازنده به فرت‌های نزدیک به بدنه تسهیل شود.

همانطور که اشاره شد، این ساز دارای یک پیکاپ هامباکر و دو پیکاپ سینگل کویل است. یک پیکاپ هامباکر اکتیو EMG ’89 در موقعیت بریج و دو پیکاپ سینکل کویل اکتیو EMG SA در موقعیت وسط و نک این گیتار الکتریک نصب شده است که می‌توانند در کنار یکدیگر، علاوه بر تن‌های مناسب برای موسیقی متال، صدایی نرم و آشنا و شبیه به استرتوکستر نیز تولید کنند.

رابط کنترلی این پیکاپ‌ها از یک سوییچ پنج حالته انتخاب پیکاپ، ناب‌های تن و ولوم و مکانیزم push/pull برای فعال‌سازی قابلیت کویل اسپلیتینگ پیکاپ هامباکر تشکیل شده است.

گیتار الکتریک Charvel Marco Sfogli Pro-Mod So-Cal Style 1 HSS FR CM QM

Marco Sfogli در مورد گیتار جدید خود می‌گوید: «دلیل من برای انتخاب ترکیب پیکاپ HSS، این بود که چهار-پنج سالی است که خودم نیز از گیتارهایی با همین ترکیب استفاده می‌کنم و به نظرم، انعطاف آن برای سبک نوازندگی من فوق‌العاده است. به‌خصوص اینکه در این ساز به‌خصوص، از پیکاپ‌های EMG استفاده شده است. به‌شخصه، علاقه شدیدی به پیکاپ‌های سینگل کویل EMG دارم و به نظرم می‌توانند شفافیت و قدرت صدای پیکاپ‌های سینگل کویل را بدون کوچکترین نویزی ارائه کنند.»

از دیگر ویژگی‌های Charvel Marco Sfogli Signature می‌توان به فینگربورد میپل با ریدیس ترکیبی ۱۲-۱۶ اینچ و لبه‌های گردشده، ۲۲ فرت جامبو، نقطه‌های شب‌تاب Luminlay روی لبه فینگربورد، تیونرهای دایکست شارول، پیک‌گارد سه‌لایه مشکی و ترمولو بریج Floyd Rose 1000 Series اشاره کرد.

گیتار الکتریک Marco Sfogli Pro-Mod So-Cal Style 1 HSS FR CM QM، در یک رنگ Transparent Purple Burst و با قیمت ۱۵۹۹ دلار، از امروز در بازار جهانی قابل خریداری است.

منبع: MusicRadar
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *