رونمایی BOSS از نسخه‌ای جدید از پدال Slicer

پدال باس SL-2

دیروز، شرکت مشهور باس، از نسخه‌ای کوچک و مدرن از پدال افکت Slicer SL-20 رونمایی کرد.

نسخه اصلی این پدال که در سال ۲۰۰۸ به بازار عرضه شد و از محبوبیت ویژه‌ای در میان هنرمندان عرصه موسیقی تجربی (experimental) برخوردار است، سیگنال ورودی را تکه تکه کرده و اَتَکی بالا به هر یک از آنها می‌بخشد تا صدایی ریتمیک و شبیه به سازهای کوبه‌ای حاصل شود.

اکنون، نسخه جدید SL-20، به نام SL-2 به بازار عرضه شده است که علاوه بر توانایی‌های نسخه قدیمی، امکاناتی مدرن و کاربردی را نیز در اختیار کاربر می‌گذارد.

این پدال جدید از ۸۸ پریست داخلی برخوردار است که در هشت الگوی ریتمیک مختلف قرار دارند و می‌توان هر یک از آنها را به‌آسانی بارگذاری و استفاده کرد.

علاوه بر این، کاربران با استفاده از نرم‌افزار Boss Tone Studio می‌توانند پدال را از طریق USB به کامپیوتر متصل کنند و الگوهای ریتمیک جدید در آن بارگذاری کرده و یا به پریست‌های موجود در آن نظم ببخشند.

رابط کاربری SL-2 شامل ناب‌های Attack و Duty است که شکل‌دهی دقیق به موج و ایجاد افکت‌های گوناگون، از اصوات مقطع و حجیم مانند سازهای کوبه‌ای گرفته تا تن‌های نرم را امکان‌پذیر می‌کنند. تمپوی این پدال اسلایسر را می‌توان به وسیله ناب ویژه Tempo، قابلیت tap tempo یا یک کلاک MIDI خارجی تعیین کرد. آخرین ناب موجود در مجموعه کنترلی این پدال افکت نیز یک ناب به نام Balance است که به کمک آن می‌توان ترکیب میان سیگنال خام و آمیخته به افکت را تنظیم کرد.

پدال باس

علاوه بر حالت مونو، SL-2 به خروجی استریو نیز مجهز است که در هفت حالت مختلف قابل تنظیم است. طبق گفته BOSS، نوازندگان می‌توانند با استفاده از این پدال و پردازنده‌های سه‌بعدی و استریوی آن، شنوندگان را در یک جریان صوتی پویا و وسیع غرق کنند. SL-2 قابلیت ارسال صدای خام و همراه با افکت، به مسیرهای سیگنال مختلف را نیز دارد.

برای سازگاری هر چه بیشتر با ستاپ کاربر، این پدال به اتصالات TRS MIDI نیز مجهز شده است که امکان همخوان‌سازی چندین دستگاه با آن به وسیله ارسال پیام‌های MIDI CC را می‌دهد. همچنین با اتصال یک فوت‌سوییچ مجزا به BOSS SL-2، می‌توان تمپوی کارکرد آن را به‌صورت tap tempo و بدون نیاز به نگه داشتن فوت‌سوییچ اصلی دستگاه تعیین کرد و یا از آن به‌عنوان یک افکت غیر دائمی، در لحظاتی خاص از نوازندگی بهره گرفت.

با اینکه اندازه نسخه جدید SL-2 از نسخه قدیمی‌ آن جمع‌و‌جور‌تر و کوچک‌تر است، اما باس ادعا می‌کند که این پدال، موتور صوتی پیشرفته‌تری از پدال SL-20 دارد. این کاهش اندازه و در عین حال بهبود کارکرد را مدیون پیشرفت سریع تکنولوژی هستیم.

پدال BOSS Slicer SL-2، در اواخر همین ماه و با قیمت ۱۶۹.۹۹ دلار، به بازار عرضه خواهد شد.

منبع: Guitar.com
مترجم:
امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *