۱۲۰۲SFX و ۱۰۰۲SFX: دو میکسر آنالوگ جدید از بهرینگر

میکسر بهرینگر XENYX 1202SFX و XENYX 1002SFX

امروز شرکت بهرینگر (Behringer) از دو میکسر آنالوگ جدید از سری XENYX به نام‌های ۱۲۰۲SFX و ۱۰۰۲SFX رونمایی کرد که هر دو به پردازنده‌های افکت Klark Teknik، پری‌امپ‌های میکروفون XENYX و آدیو اینترفیس (کارت صدا) USB مجهز هستند.

XENYX 1202SFX از چهار ورودی میکروفون/لاین-لِوِل با کانکتورهای XLR و TRS و XENYX 1002SFX از دو عدد از این ورودی‌ها برخوردار است.

تمامی این کانال‌های ورودی از یک ایکولایزر سه باند با قابلیت تنظیم سه بازه فرکانسی ۱۲ کیلوهرتز، ۲٫۵ کیلوهرتز و ۸۰ هرتز به میزان ۱۵ دسی بل برخوردارند و همچنین به یک های-پس فیلتر نیز مجهزند. به‌علاوه، این ورودی‌ها از یک کانال افکت سِند، امکان تنظیم توازن میان کانال‌های صوتی (pan) و تنظیم شدت ورودی با استفاده از یک سوییچ چرخان نیز برخوردار هستند.

در ۱۲۰۲SFX و ۱۰۰۲SFX چهار ورودی لاین استریو نیز در قالب سوکت‌های TRS تعبیه شده است که همگی به یک ناب میکس، بالانس و حجم صدا مجهزند. یک سوییچ تقویت گین نیز برای هر یک از این ورودی‌ها در این دو میکسر وجود دارد که با فشردن آن، گین آنها به میزان ۱۲ دسی‌بل افزایش می‌یابد. زمانی که هیچ‌یک از ورودی‌های لاین در این میکسرها مورد استفاده قرار نگیرد، کانال استریوی آخر در آنها به ورودی USB متصل می‌شود و سیگنال ورودی آن را پخش می‌کند.

میکسر بهرینگر XENYX 1202SFX
XENYX 1202SFX

در بخش خروجی، ۱۰۰۲SFX و ۱۲۰۲SFX از خروجی‌های اصلی و مانیتورینگ مجزا برخوردارند و همچنین یک اتصال سند مخصوص افکت و یک خروجی هدفون نیز در آنها وجود دارد. شایان ذکر است که تمامی این خروجی‌ها در قالب جک‌های TRS در این دو میکسر تعبیه شده‌اند. در کنار این جک‌های متعدد، دو جفت جک RCA نیز به چشم می‌خورد که نقش ورودی و خروجی سینگل اِند میکسر را ایفا می‌کنند و امکان اتصال دستگاه‌هایی همچون کنسول‌های بازی و مادربورد کامپیوتر به‌صورت آنالوگ را به ۱۰۰۲SFX و ۱۲۰۲SFX می‌دهند. این دو جک زمانی بیشترین کاربرد را دارند که قصد استفاده از این میکسرها در کاربری استریمینگ را داشته باشید.

اما چشمگیرترین بخش در بهرینگر ۱۰۰۲SFX و ۱۲۰۲SFX، بخش افکت آنهاست که توسط کمپانی Klark Teknik طراحی شده است و می‌تواند بازه‌ای نسبتاً وسیع از افکت‌ها و پردازنده‌های سیگنال همچون ریورب، دیلی، ماژولیشن و چند افکت ویژه را به سیگنال ورودی بیفزاید. افکت‌های قابل ارائه توسط این بخش، در ۱۰۰ پریست مختلف گردآوری شده است که کاربر می‌تواند با انتخاب هر یک از آنها، به سرعت افکت مورد نظر خود را به صدا اضافه کند.

میکسر Behringer XENYX 1002SFX
XENYX 1002SFX

هر دو میکسر توسط یک آداپتور DC تغذیه می‌شوند و ورودی USB این دستگاه‌ها نیز در قالب یک پورت USB-B در پنل پشتی آنها تعبیه شده است.

شرکت بهرینگر هنوز تاریخی دقیقی از عرضه میکسرهای آنالوگ ۱۲۰۲SFX و ۱۰۰۲SFX به بازار اعلام نکرده است و قیمت این دو دستگاه نیز هنوز مشخص نیست؛ اما انتظار داریم این محصولات به‌زودی و با قیمتی در بازه ۱۰۰ تا ۲۰۰ پوند به بازار جهانی عرضه شوند.

منبع: Sound On Sound
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *