پاساژهای مبتدی برای درامز

پاساژهای مبتدی برای درامز

پاساژ درامز (drum fill) الگویی است که از گروو اصلی آهنگ جدا شده و عمدتاً برای حرکت از یک بخش آهنگ به بخش دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این الگو از تکراری شدن آهنگ جلوگیری کرده و نواختن آن می‌تواند برای نوازنده بسیار لذت‌بخش باشد.
با هم چند پاساژ درامز مناسب برای مبتدی‌ها را بررسی می‌کنیم که هر کسی توان فراگیری آنها را دارد. نکته کلیدی این است که این پاساژها را در ابتدا با سرعت بسیار کم تمرین کنید تا با نواخت آنها آشنا شده و احساس راحتی کنید و سپس رفته‌رفته سرعت را افزایش دهید.

پاساژ متداول چنگ

پاساژ چنگ معمولاً یکی از اولین پاساژهایی است که درامرها فرا می‌گیرند. این پاساژ می‌تواند تا هر اندازه به طول بیانجامد؛ اما معمولاً به مدت یک میزان و از ضرب یکم میزان اجرا می‌شود.

The Traditional 8th Note Fill

پاساژ ۸th note build (کرشندوی چنگ)

یکی از پاساژهای پُراستفاده دیگر، ۸th note build است. این پاساژ کرشندو معمولاً با اسنیر و فلور تام اجرا می‌شود (گاهی کیک درام نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد). از ۸th note build برای ایجاد تنش و حرکت به یک بخش پُرانرژی‌تر از آهنگ استفاده می‌شود و یا پس از آن، موزیک به‌طور کامل متوقف می‌شود.
The 8th Note Build

پاساژ «اسپلت-بوم» (Splat-Boom)

این پاساژ ساده که معمولاً در موسیقی راک مورد استفاده قرار می‌گیرد، یک الگوی متغیر بین اسنیر و کیک درام است (با استفاده از تکنیک فلَم بر روی اسنیر) و می‌تواند با نت چنگ یا دولاچنگ اجرا شود.
دیو گرول (Dave Grohl) از این پاساژ در پیش‌درآمد آهنگ مشهور نیروانا به نام «Smells Like Teen Spirit» استفاده کرده است.
Splat-Boom

پاساژ دولاچنگ متداول

این پاساژ بسیار انعطاف‌پذیر برای سبک‌های مختلف موسیقی مناسب است و مبنای بسیاری از پاساژهای محبوب و شناخته‌شده به شمار می‌آید.
The Traditional 16th Note Fill

پاساژ «Pat Boone Debby Boone»

این پاساژ در بسیاری از سبک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. نام این پاساژ از خواندن ریتمیک سیلاب‌های آن به دست آمده است: pat-boone-de-bby-boone (یا «۳ – و – ۴- اِ – و» در هنگام شمارش)
Pat Boone Debby Boone

پاساژ موتاون (Motown)

این پاساژ در آهنگ‌های بلوز و R&B بی‌شماری مورد استفاده قرار گرفته و گاهی به‌عنوان پیش‌درآمد آهنگ نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. پاساژ موتاون معمولاً بر روی رک تام، اسنیر و فلور تام اجرا می‌شود.
The Motown Fill

پاساژ «Bucket of Fish»

نام این پاساژ متداول در موسیقی راک نیز حاصل خواندن ریتمیک سیلاب‌ها است. این الگو با استفاده از نت‌های دولاچنگ تریوله و سپس یک آکسان بر روی نت چنگِ بعد از آن اجرا می‌شود.
Bucket Of Fish

منبع: Drumeo
مترجم: کیان ایرجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *