AT2020USB-XP: نسخه‌ای جدید از محبوب‌ترین میکروفون USB آدیو-تکنیکا

میکروفون آدیو تکنیکا AT2020USB-XP

روز گذشته، شرکت ژاپنی آدیو-تکنیکا (Audio-Technica) از یک میکروفون USB جدید به نام AT2020USB-XP رونمایی کرد که امکانات کاربردی و مدرن بسیاری در خود دارد.

AT2020USB-XP، در واقع نسخه‌ای جدید از مدل مشهور AT2020USB است که با وجود تشابهات ساختاری، در تمامی وجوه خود شاهد به‌روزرسانی‌‌هایی بوده است و اکنون، میکروفونی بسیار کاربردی‌تر است.

از مهم‌ترین امکانات جدیدی که AT2020USB-XP نسبت به نسل قبلی خود به آنها تجهیز شده است، می‌توان به امکان ضبط فایل صوتی با نرخ نمونه‌برداری بالاتر، سیستم کاهش نویز هوشمند داخلی و مهمتر از همه، قابلیت تنظیم گِین به‌صورت خودکار اشاره کرد.

AT2020USB-XP نیز همانند نسخه قبلی خود یعنی AT2020USB و نسخه اولیه و آنالوگ این میکروفون، یعنی AT2020، دارای الگوی قطبی کاردیوید (cardioid) است و تمامی کنترل‌های آن نیز شباهت کامل با AT2020USB دارند. این میکروفون از یک دکمه لمسی برای میوت کردن صدا برخوردار است و همچنین یک چراغ LED نشانگر نیز درون توری آن تعبیه شده است که وضعیت دستگاه را به کاربر اطلاع می‌دهد.

آدیو-تکنیکا AT2020USB-XP دارای یک خروجی هدفون با دو کنترل شدت صدا و میکس است. با استفاده از کنترل دوم، کاربر می‌تواند صدای خام دریافتی میکروفون را با صدای پردازش‌شده توسط کامپیوتر و افکت‌های داخلی ترکیب کند یا هر یک را به‌صورت خالص بشنود. این کنترل، امکان پایش دقیق سیگنال خام و همچنین سیگنال پردازش‌شده را بدون نیاز به یک دستگاه جداگانه همچون آدیو اینترفیس به کاربر می‌دهد.

میکروفون آدیو تکنیکا AT2020USB-XP

اتصال به دستگاه میزبان در AT2020USB-XP از طریق یک پورت USB-C صورت می‌گیرد که در بخش زیرین بدنه آن تعبیه شده است.

طبق گفته شرکت Audio-Technica، مبدل‌های سیگنال در AT2020USB-XP از نوعی جدید و ارتقاءیافته هستند که علاوه بر افزایش کیفیت ضبط، امکان ضبط فایل صوتی با حداکثر نرخ نمونه‌برداری ۱۹۲ کیلوهرتز و عمق بیت ۲۴ بیت را به کاربر می‌دهند. این در حالیست که حداکثر نرخ نمونه‌برداری فایل صوتی ضبط‌شده توسط نسل قبلی این محصول، یعنی AT2020USB، نود و شش کیلوهرتز بود.

اما علاوه بر این، Audio-Technica AT2020USB-XP به یک DSP یا پردازشگر سیگنال دیجیتال داخلی نیز مجهز شده است که توانایی کاهش و حذف نویز محیط را به آن می‌بخشد. سیستم حذف نویز محیط در سه سطح مختلف قابل تنظیم است و کاربر می‌تواند با استفاده از یک سوییچ فیزیکی تعبیه‌شده در پشت بدنه، به این کنترل دسترسی داشته باشد.

و اما مهم‌ترین ویژگی جدید افزوده‌شده به AT2020USB-XP، امکان تنظیم خودکار گین است که کاربر را از انجام یکی از ملال‌آورترین فرایندهای آماده‌سازی پیش از ضبط، بی‌نیاز می‌کند. این قابلیت، سیگنال ورودی را به‌طور دائمی پایش می‌کند و گین میکروفون را با دقتی بالا نسبت به شدت سیگنال، تنظیم می‌کند تا ضبط صدا به بهینه‌ترین شکل ممکن صورت گیرد.

میکروفون آدیو-تکنیکا AT2020USB-XP همراه با بسته‌ای جامع از لوازم جانبی، متشکل از پایه رومیزی، پاپ فیلتر گیره‌ای، تبدیل پیچی پایه میکروفون، کابل USB-C به USB-A و تبدیل USB-A به USB-C، به بازار جهانی عرضه شده است. قیمت اعلام‌‌شده برای این محصول، حدود ۱۷۰ دلار است.

منبع: Sound On Sound
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *