رونمایی آرتوریا از نسل سوم میدی کنترلر KeyLab Essential

میدی کنترلر آرتوریا

روز گذشته، شرکت فرانسوی آرتوریا (Arturia)، از نسل جدید میدی کنترلر میان‌رده خود، یعنی KeyLab Essential رونمایی کرد.

میدی کیبورد‌های KeyLab Essential، نسخه‌هایی ساده‌تر و ارزان‌قیمت‌تر از محصولات سری KeyLab هستند که کیفیت کیبورد‌های آرتوریا را با قیمتی مناسب در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

نسل سوم Arturia KeyLab Essential، طراحی کمی بهینه‌تری از نسل قبلی خود دارد و به امکاناتی جدید نیز تجهیز شده است که ساخت موسیقی را تسهیل می‌کنند. اعضای این سری اکنون به یک صفحه نمایش بزرگتر، دکمه‌های بیشتر با کاربری ثابت و دو pad bank چندکاره تجهیز شده‌اند و از چندین انکودر، فیدر و کنترلر‌های دیگر نیز برخوردار هستند.

KeyLab Essential Mk3 در هسته خود به کد‌هایی جدید تجهیز شده است که امکان پشتیبانی کامل از DAW‌هایی همچون Ableton Live، لاجیک پرو، FL Studio و Cubase را می‌دهد. این امر بدین معناست که اگر کاربر هر یک از نرم‌افزار‌های مذکور باشید، می‌توانید با استفاده از این میدی کنترلر، به تمامی کنترل‌های موجود در نرم‌افزار و پروژه صوتی خود دسترسی داشته باشید. البته این دستگاه، به لطف همخوانی با سامانه‌های MCU و HUI، می‌تواند با تمامی نرم‌افزارهای آهنگسازی تا حد زیادی هماهنگ شود.

میدی کنترلر آرتوریا KeyLab Essential MK3

علاوه بر اینها، KeyLab Essential Mk3 با دو پلاگین سینتی‌سایزر مشهور آرتوریا، یعنی Analog Lab و V Collection نیز همخوانی کامل دارد و می‌توان از کنترلرهای آن برای تنظیم تمامی پارامترهای موجود در این پلاگین‌ها استفاده کرد. شایان ذکر است که این کیبورد به یک آرپژیاتور، قابلیت نواختن آکورد با فشردن تنها یک کلاویه، قفل گام و سه ورودی پدال با کاربری‌های مختلف نیز مجهز است.

آرتوریا ادعا می‌کند که نسل سوم KeyLab Essential، با هدف کاهش تأثیر بر روی محیط زیست و حفظ آن طراحی شده است و به دنبال همین امر نیز حداقل چهل درصد از پلاستیک استفاده‌شده برای ساخت آن، از نوع بازیافت‌شده است. همچنین گفته می‌شود که فرایند ساخت این دستگاه، نسبت به نسل قبل آن، هجده درصد کربن کمتری تولید می‌کند.

میدی کنترلر میان‌رده جدید آرتوریا در دو نسخه ۴۹ کلید (چهار اکتاو) و ۶۱ کلید (پنج اکتاو) و در دو رنگ مشکی و سفید تولید می‌شود. همراه با این کیبوردها، یک بسته نرم‌افزاری نیز عرضه می‌شود که شامل پلاگین Analog Lab V، نرم‌افزار آهنگسازی Ableton Live Lite، دو نرم‌افزار Native Instruments The Gentleman و UVI Model D و یک اشتراک دوماهه برای سرویس‌های Loopcloud و Melodics می‌شود.

میدی کنترلر KeyLab Essential، هم‌اکنون در بازار جهانی قابل خریداری است. قیمت اعلام‌شده توسط آرتوریا برای مدل ۴۹ کلاویه (KeyLab Essential 49 MK3) حدود ۲۰۰ دلار و برای نسخه ۶۱ کلاویه آن (Arturia KeyLab Essential 61 MK3) حدود ۲۵۰ دلار است.

منبع: MusicRadar
نویسنده: Ben Rogerson
مترجم: امیر تولی

2 thoughts on “رونمایی آرتوریا از نسل سوم میدی کنترلر KeyLab Essential

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *