ایبلتن (Ableton) برای مبتدی‌ها

در ادامه ویدئوهای آموزشی مربوط به نرم‌افزارهای آهنگسازی، این بار به سراغ نرم‌افزار پرطرفدار ایبلتن لایو (Ableton Live) رفته‌ایم. در نرم‌افزارهای آهنگسازی، یکی از مسائل حائز اهمیت، محیط کار یا Interface آن است. ایبلتن از نظر محیط کار کمی با نرم‌افزارهای متداول تفاوت دارد. بیشتر نرم‌افزارهای آهنگسازی غالباً بر مبنای تجهیزات استودیویی آنالوگ طراحی شده‌اند؛ به این صورت که مسیر سیگنال و روش کار در آنها تقریباً شبیه به استودیوهای ادوار گذشته است و تکنولوژی دیجیتال صرفاً جهت آسان‌تر کردن کار، مورد استفاده قرار گرفته است؛ اما از آنجا که ایبلتن برای اجرای زنده طراحی شده است، از نظر کاربری و محیط کار با نرم‌افزارهای دیگر تفاوت دارد.

در این ویدئو، InspirAspir شما را با محیط کار ایبلتن آشنا کرده و تمامی کادرها، پیچ‌ها، دکمه‌ها و اسلایدرهای آن را شرح می‌دهد تا شما به درکی کلی از این DAW برسید. به علت تفاوت‌های قابل توجه Ableton با برنامه‌های دیگر، آموزش آهنگسازی در این نرم‌افزار را به ویدئوهای بعدی موکول می‌کنیم.

شما ترجیح می‌دهید ویدئوهای آموزشی بعدی بیشتر درباره کدام‌یک از بخش‌های ایبلتن یا نرم‌افزارهای آهنگسازی دیگر باشند؟ گیتار ایران سعی دارد محتوای مورد نیاز و مورد علاقه شما را تهیه یا ترجمه کرده و در اختیار شما عزیزان قرار دهد. پس با نوشتن نظرات خود در بخش کامنت‌ها، ما را در زمینه انتخاب مطالب بعدی یاری کنید.

منبع: کانال یوتیوب InspirAspir
مترجم و گوینده: کیان ایرجی

One thought on “ایبلتن (Ableton) برای مبتدی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *