۳ راهنمایی برای افزایش مهارت انگشتان

توانایی حرکت دادن نرم و روان انگشت‌ها، یک مهارت ضروری برای نواختن گیتار است. هر چه انگشتان شما همکاری بیشتری با شما داشته باشند، نواختن و آموختن قطعات جدید برای شما آسان‌تر خواهد بود. هر چیزی که بر روی گیتار می‌نوازید، یک تمرین موسیقایی است و مهارت انگشت‌هایتان را افزایش می‌دهد. با استفاده از این راهنمایی‌های فنی، حرکت انگشتان خود را سریع‌تر کنید.

۱. در یادگیری مطالب جدید، حوصله و دقت به خرج دهید

افزایش مهارت انگشتان یک پروسه بلندمدت است؛ پس هیچ چیز را با عجله یاد نگیرید. هر مطلب جدید را به‌خوبی یاد بگیرید و سپس بسته به نیاز خود آن را تغییر دهید. اگر حرکات را با صبر و دقت بیاموزید، مهارت انگشتان شما به‌طور طبیعی رشد خواهد کرد.

۲. هدفمند حرکت کنید

صاف کردن درختی که از ابتدا کج رشد کرده، کاری بسیار دشوار است. به همین صورت، ارتکاب اشتباهات پیاپی در هنگام یادگیری گیتار، اصلاح اشتباهات شما را در آینده سخت‌تر خواهد کرد. هدفمند حرکت کنید، به خودتان زمان دهید و آهسته به جلو بروید.

۳. تکرار، تکرار، تکرار

تکرار برای افزایش مهارت ضروری است. معمولاً گام‌های اول در جهت یادگیری مطالب جدید، حیاتی‌ترین گام‌ها هستند و بیش از سایر قدم‌ها زمان می‌برند. هنگامی که پس از صرف زمان کافی، از یادگیری درست تکنیک، جمله و یا هر مطلب موسیقایی دیگری مطمئن شدید، نواختن آن را بارها تکرار کنید و سرعت اجرا را آرام آرام بالا ببرید.

تمرین‌های فنی متعددی برای افزایش مهارت انگشتان وجود دارد؛ اما این مهارت می‌تواند به‌طور طبیعی در اثر نواختن هر چیزی بر روی گیتار ایجاد شود. صبور باشید، به‌دقت تمرین کنید و بگذارید مهارت انگشتان شما به‌صورت طبیعی افزایش یابد.

منبع: وب‌سایت فندر
نویسنده: Nick Stoubis
مترجم: کیان ایرجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *