Thoraxe: گیتاری با ظاهری شگفت‌انگیز از Wylde Audio

Thoraxe: گیتاری با ظاهری شگفت‌انگیز از Wylde Audio

شرکت Wylde Audio، یکی از برندهای مهم زیرمجموعه کمپانی شکتر (Schecter) را می‌توان سازنده برخی از جالب‌ترین و عجیب‌ترین گیتارهای الکتریک عرضه‌شده به بازار در چند سال اخیر دانست. روز گذشته، این برند که تحت مالکیت گیتاریست مشهور، زک وایلد (Zakk Wylde) قرار دارد، از یک گیتار الکتریک جدید به نام Thoraxe رونمایی کرده است که بیننده و همچنین نوازنده را به شگفتی وا می‌دارد.

Thoraxe یکی از خشن‌ترین طراحی‌ها را در میان گیتارهای موجود در بازار دارد و بیشتر شبیه به یک سلاح تاریخی است تا یک ساز!

بخش راستی بدنه Thoraxe، کمی یادآور همین بخش از گیتار الکتریک Mockingbird از شرکت B.C. Rich است؛ اما بخش چپی بدنه این ساز، به‌واقع عجیب است و انگار توسط یک شرکت سازنده بازی‌های تاریخی/تخیلی طراحی شده است!

زک وایلد، گیتاریست مشهور Ozzy Osbourne و گروه موسیقی Black Label Society، پیش‌تر نیز در مورد این ساز و احتمال عرضه آن به بازار گفته بود؛ اما این اولین بار است که تصاویر رسمی و مشخصات فنی کامل آن توسط Wylde Audio و شکتر منتشر شده است.

گیتار الکتریک وایلد آدیو Thoraxe

طراحی و شکل کلی Thoraxe شبیه سایر محصولات Wylde Audio است و این ساز نیز همانند آنها، ظاهری هیولاگونه و عجیب دارد که در هیچ گیتار دیگری نظیر آن را نخواهید دید.

بدنه Thoraxe از نوع سالید است و از چوب ماهون ساخته شده است. سطح رویی بدنه در این ساز کاملاً صاف است؛ اما لبه‌های آن زاویه‌ای جالب دارد که خصوصاً در نسخه مشکی‌رنگ این ساز، ظاهری بسیار زیبا به آن می‌بخشد. به این بدنه عجیب، یک دسته سه‌تکه از جنس چوب افرا (maple) با چسب متصل شده است که نحوه قرارگیری آن در بدنه، طبق گفته Wylde Audio، باعث بهبود عملکرد گیتار و ساستین آن می‌شود.

این دسته پروفایلی C-شکل از نوع Deep C دارد و فرت‌بوردی از جنس چوب آبنوس با شعاع ۱۴ اینچ و ۲۲ فرت جامبو بر روی آن قرار گرفته است. در کنار هر فرت نیز اینلی‌هایی جذاب با علامت‌هایی شبیه به خط‌های اساطیری قرار دارد که بر جذابیت ظاهری ساز می‌افزایند.

گیتار الکتریک Wylde Audio Thoraxe

در بخش پیکاپ، Wylde Audio Thoraxe به یک جفت پیکاپ هامباکر اکتیو ساخت شرکت EMG تجهیز شده است. پیکاپ نک این گیتار از نوع ۸۵ شرکت EMG و پیکاپ بریج آن نیز از نوع ۸۱ است؛ ترکیبی که می‌توان در بسیاری از گیتارهای زک وایلد و شرکت او یعنی Wylde Audio دید.

این پیکاپ‌های قدرتمند را می‌توان با استفاده از رابط کنترلی این ساز که شامل دو ناب ولوم مجزا برای هر پیکاپ، یک ناب مستر تن و یک سوییچ سه‌حالته انتخاب پیکاپ می‌شود، تنظیم کرد. شایان ذکر است که هر سه ناب، از نوع Speed هستند که در گیبسون Les Paul Custom نیز دیده می‌شوند و از زیباترین ناب‌های موجود در دنیای گیتار الکتریک به شمار می‌روند.

از دیگر ویژگی‌های مهم Thoraxe می‌توان به طول اسکیل ۲۴.۶۲۵ اینچ، بریج TonePros T3BP Tune-O-Matic، تیل‌پیس T1ZS و تیونرهای Grover اشاره کرد که همگی آنها نیز به رنگ مشکی مات ستین مزین هستند. نات نصب‌شده بر روی این ساز نیز از نوع Graph Tech XL Ivory Tusq است.

گیتار الکتریک Wylde Audio Thoraxe، هم اکنون در دو رنگ مشکی و فیروزه‌ای با طرح‌هایی جذاب موسوم به Transparent Black Burst و Tortoise Psychic Bullseye Gangrene، با قیمت ۱۳۹۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است.

نویسنده: Jonathan Horsley
مترجم:
امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *