در جستجوی صدایی منحصربه‌فرد

آیا در حال تلاش برای ایجاد و ارتقاء هویت موسیقایی و هنری خود هستید؟ آیا می‌خواهید موسیقی شما صدایی منسجم و منحصربه‌فرد داشته باشد؟ در این مقاله (و مقاله‌های دیگری که در هفته‌های آتی منتشر می‌شوند) به بررسی موضوع سبک و صدای منحصربه‌فرد هنرمند می‌پردازیم.

مقدمه

این موضوع در ابتدا قرار بود یک مقاله جامع باشد. ولی بعداً تصمیم گرفتم که آن را به چندین مقاله کوتاه تبدیل کنم تا فهم آنها برای مخاطب راحت‌تر باشد و در هر یک از آنها، موضوع مورد بحث را از زاویه‌ای متفاوت مورد بررسی قرار دهم. این مقاله به قصد ایجاد سؤال و تبادل نظر نوشته شده و هر آنچه در آن می‌خوانید، جای بحث دارد. پس شما هم نظرات خود را زیر این مقاله یا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

پیش‌فرض: نااُمید نشوید

به لطف پیشرفت فناوری در دهه‌های گذشته، امروز تعداد تولیدکنندگان موسیقی از هر زمانی بیشتر است و این امر، به معنی حجمی بی‌سابقه از موسیقی است که همگی در حال تلاش برای جلب توجه مخاطبان هستند. جلوه کردن و به چشم آمدن، امروز از هر زمانی دشوارتر است؛ اما آیا واقعاً چنین است؟

به تعداد کپی‌کارها و موسیقی‌های عامِ بازار فکر کنید. واضح است که تعداد زیادی از هنرمندان یا اهمیتی به داشتن صدای خاص نمی‌دهند و یا در پیدا کردن صدای منحصربه‌فرد خود دچار مشکل هستند.

مسئله اینجاست که تلاش برای یافتن صدایی منحصربه‌فرد و توسعه آن همیشه وجود داشته است و جزئی طبیعی از هنرمند بودن به شمار می‌رود. باید این چالش را بپذیرید و از این تلاش استقبال کنید؛ راه دیگری نیست.

اما دلیلی هم برای ناامیدی وجود ندارد.

چرا؟

اولاً به این خاطر که آنچه در جستجویش هستید، در درون شماست. همه انسان‌ها ذاتاً بی‌مانند و خلاق هستند. تنها باید با مطالعه و کار بر روی حرفه خود، این دو مشخصه را در خود پرورش دهید. اگر این کار را به‌طور مداوم انجام دهید، خواهید دید که خلاقیت شما رشد خواهد کرد و شکوفا خواهد شد. در این راه باید پیشه‌ور باشید. بگذارید تکرار کنم: تنها چاره، مداومت در کار است.

ثانیاً، در این دنیا همیشه جایی برای چیزهای خوب هست. تا زمانی که اثر شما شایسته توجه سایرین باشد، جایی برای نگرانی نیست. به زبان تجاری، اگر بازار از چیزی اشباع شده، یعنی مخاطبی برای آن وجود دارد. این خبر خوبی است و یعنی آدمهایی وجود دارند که منتظر شنیدن و تجربه کردن رویکرد منحصربه‌فرد شما هستند.

در مقاله‌های بعدی، بیشتر به مفهوم اصالت در موسیقی می‌پردازیم. تا آن زمان، نظرات خود را در زیر این مقاله با ما به اشتراک بگذارید (۱).

منبع: وب‌سایت Resoundsound
نویسنده: Ilpo Kärkkäinen
مترجم: کیان ایرجی


۱ مترجم: این مقاله کوتاه از وبلاگ ایلپو کارکاینِن (Ilpo Karkkainen) به آدرس Resoundsound.com برگرفته شده است که با توجه به بحران شدید تقلیدگری در بازار موسیقی کشور ما، برای شما مخاطبان عزیز و گرامی انتخاب و ترجمه شده است. هدف، ایجاد فضایی برای بحث و تبادل نظر و ارائه راهکار و کمکی هرچند کوچک به خاص‌تر و متنوع‌تر شدن آثار در بازار موسیقی کشور است. پس حتماً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و در بحث پیرامون این موضوع شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *