عرضه پیکاپ‌های سیگنچر Cory Wong توسط Seymour Duncan

روز پیش، شرکت سیمور دانکن (Seymour Duncan) از یک ست پیکاپ سینگل کویل رونمایی کرد که با همکاری Cory Wong، گیتاریست مشهور آمریکایی طراحی شده‌اند. گفته می‌شود این ست پیکاپ، همان ستی است که در استرتوکستر سیگنچر وانگ، یعنی Fender Cory Wong Stratocaster به کار رفته است.

این ست پیکاپ جدید که Clean Machine نام دارد، در واقع نسخه‌ای تغییریافته از پیکاپ‌های سری Antiquity Surfer سیمور دانکن هستند که توسط این شرکت و کوری وانگ، برای استفاده در استرتوکستر بهینه‌سازی شده‌اند.

پیکاپ بریج Clean Machine که مگنت آن از نوع Alnico V است، در برابر هام و نویز مقاوم است و خروجی بالایی دارد. پیکاپ‌های وسط و نِک در این ست، به مگنت‌هایی از نوع Alnico IV مجهز هستند.

کوری وانگ در مورد فرایند طراحی این ست و ماهیت صوتی آن می‌گوید: «من ظاهر استرتوکسترهای SSS را بسیار می‌پسندم و آنها را به نمونه‌های HSS ترجیح می‌دهم؛ اما باید اعتراف کنم که در مقابل، صدای خشن و گرمی که هامباکر بریج در استرت‌های HSS تولید می‌کند را به صدای پیکاپ سینگل کویل استرت‌های عادی ترجیح می‌دهم. پیکاپ سینگل کویل بریج در گیتارهای استرتوکستر، معمولاً قدرت صوتی لازم را ندارد و تن آن کمی خالی است. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم که در پیکاپ‌های وسط و نک Clean Machine، از مگنت‌های Alnico IV استفاده کنیم و در پیکاپ بریج این ست، مگنت Alnico V را تعبیه کنیم که قدرت صوتی بالاتری دارد.»

پیکاپ‌های سیگنچر Cory Wong

وی در ادامه افزود: «سیم‌پیچ نیز در پیکاپ بریج این ست کمی فشرده‌تر پیچیده شده است که تنی خشن‌تر و قوی‌تر به آن می‌بخشد و باعث می‌شود که هنگام اعمال افکت‌هایی نظیر دیستورشن و اوردرایو، عملکردی بسیار بهتر از خود نشان دهد. در واقع، این پیکاپ می‌تواند تن ویژه و تمیز سینگل کویل بریج در استرتوکستر را به بهترین نحو ممکن تولید کند؛ اما در عین حال، کافیست تا افکت اوردرایو را به آن بیفزایید تا صدایی گرم، کمی خشن و بسیار جذاب حاصل شود.»

ست پیکاپ سینگل کویل Cory Wong Signature Clean Machine، هم‌اکنون و با قیمت ۳۱۷ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است. اما اگر به هر سه پیکاپ نیازی ندارید، می‌توانید پیکاپ بریج این ست را با قیمت ۱۱۹ دلار و دو پیکاپ دیگر آن را با قیمت ۹۹ دلار خریداری کنید.

کوری وانگ، گیتاریست گروه Vulfpeck، در سال ۲۰۲۱ طی همکاری با شرکت فندر (Fender)، استرتوکستر سیگنچر خود را روانه بازار کرد. این گیتار الکتریک از بدنه‌ای آبی‌رنگ از جنس چوب آلدر (توسکا) برخوردار است که اندازه آن کمی کوچکتر از سایز استاندارد است. یک دسته با پروفایل Modern D از جنس چوب افرا نیز به بدنه این ساز متصل شده است که میزبان فرت‌بوردی از جنس رزوود با ریدیس ترکیبی ۱۰-۱۴ اینچ است. Cory Wong Stratocaster جزو موفق‌ترین گیتارهای سیگنچر فندر در سال‌های اخیر به شمار می‌آید.

منبع: Guitar.com
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *