۳ اشتباه رایج ریتم گیتاریست‌ها از نگاه Cory Wong

کوری وانگ (Cory Wong)، نوازنده و آهنگساز آمریکایی، یکی از برجسته‌ترین گیتاریست‌های جوان حال حاضر دنیا به شمار می‌آید. در این ویدئوی آموزش گیتار، او به سه اشتباه رایج ریتم گیتاریست‌ها اشاره می‌کند؛ اشتباهاتی که می‌توانند مانع پیشرفت نوازندگان گیتار الکتریک و یا دست‌یابی به نتیجه رضایت‌بخش در زمان ضبط و اجرای موسیقی شوند. به‌علاوه، کوری وانگ راه‌حل این مشکلات را نیز با ما به اشتراک می‌گذارد.

وانگ در سال ۱۹۸۵ در نیویورک به دنیا آمد و از نه سالگی یادگیری پیانو را آغاز کرد. چندی بعد، او به آثار گروه‌هایی چون Red Hot Chili Peppers و Primus علاقه‌مند شد و تصمیم گرفت به نوازندگی گیتار و بیس بپردازد و یک گروه موسیقی تشکیل دهد. در نتیجه، به یادگیری این دو ساز پرداخت و یک گروه پانک راک را بنیان‌گذاری کرد. پس از ورود به کالج موسیقی، کوری وانگ موسیقی را به شکلی جدی‌تر دنبال کرد و وارد صحنه حرفه‌ای موسیقی جز شد. از آن زمان تا امروز، او آلبوم‌های انفرادی و گروهی متعددی را روانه بازار کرده است و سابقه همکاری با هنرمندان بزرگی چون جو ستریانی و جان باتیست و گروه Vulfpeck را در کارنامه خود دارد. همچنین، وانگ و جان باتیست به خاطر آلبوم Meditations، نامزد دریافت جایزه گرمی بهترین آلبوم نیو ایج شدند که در نهایت به جیم وست تعلق گرفت.

کوری وانگ عمدتاً از گیتار الکتریک فندر استرتوکستر با پیکاپ‌های Seymour Duncan و سیم D’Addario استفاده می‌کند. به‌علاوه، در سال ۲۰۲۱، این نوازنده مشهور طی همکاری با شرکت فندر، یک استرتوکستر سیگنچر به نام Cory Wong Stratocaster را خلق کرد که کماکان در خط تولید فندر قرار دارد و امروزه می‌توان آن را با قیمتی در حدود ۲۲۰۰ دلار خریداری کرد.

شایان ذکر است که این ویدیوی آموزش گیتار توسط Sweetwater تهیه شده و گیتار ایران آن را به فارسی ترجمه و دوبله کرده است.

منبع: Sweetwater
مترجم و گوینده: کیان ایرجی

1 thoughts on “۳ اشتباه رایج ریتم گیتاریست‌ها از نگاه Cory Wong

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *