رونمایی شکتر از سری گیتارهای Sunset Extreme و Sunset Triad

روز گذشته، شرکت آمریکایی شکتر از یک سری گیتار الکتریک جدید به نام Sunset Extreme رونمایی کرد. این سری، در حال حاضر از یک مدل شش‌سیم، یک مدل هفت‌سیم و نسخه چپ‌دست آنها تشکیل شده است. نسخه‌های معمولی این سازها در دو رنگ خاکستری (Grey Ghost) و قرمز (Scarlet Burst) قابل سفارش هستند و نسخه چپ‌دست آنها تنها با رنگ Scarlet Burst قابل خریداری است.

بدنه Sunset Extreme از چوب nyatoh ساخته شده است و یک صفحه رویی زیبا از چوب افرا (flamed maple) بر روی آن نصب شده است. به نظر ما، رنگ‌آمیزی بدنه به خودنمایی رگه‌های چوب افرا کمک شایانی می‌کند و در ترکیب با شکل بدنه Sunset، ظاهر بسیار جذابی به ساز بخشیده است.

یکی از نقاط قوت محصولات سری Sunset Extreme، قیمت این گیتارهاست که با توجه به مشخصات فنی آنها، بسیار منطقی تعیین شده است. تمامی این سازها به پیکاپ‌های ساخت آمریکا، فرت‌های ساخته‌شده از فولاد ضدزنگ، دسته‌های پنج‌تکه از چوب افرا/رزوود، میله‌های تقویت‌کننده از جنس فیبر کربن در دسته و تیونرهای قفل‌شونده مجهز هستند و خواسته‌های نوازندگان حرفه‌ای را نیز به‌خوبی برآورده می‌کنند.سری گیتارهای Sunset Extreme و Sunset Triad

همانطور که اشاره شد، دسته گیتارهای Sunset Extreme از ترکیب چوب افرا و رزوود ساخته شده است و پروفایل آن نیز Ultra Thin C است تا برای نوازندگان سرعتی مناسب باشد. فینگربورد این سازها از چوب آبنوس و با شعاع (ریدیس) ۱۶ اینچ ساخته شده است و علاوه بر ۲۴ فرت اکسترا جامبو، اینلی‌های دایره‌ای جذابی نیز بر روی آن دیده می‌شود. به‌علاوه، محل اتصال دسته به بدنه نیز با دقت بسیار زیاد تراش خورده است تا دسترسی نوازنده به فرت‌های انتهایی تسهیل شود.

طول اسکیل مدل شش‌سیم، یعنی Sunset-6 Extreme، معادل ۲۵.۵ اینچ و طول اسکیل مدل هفت‌سیم، یعنی Sunset-7 Extreme، معادل ۲۷ اینچ است.

تمام این سازها به پیکاپ‌های هامباکر Schecter USA Sunset Strip در موقعیت بریج و Schecter USA Pasadena در موقعیت نِک مجهز شده‌اند که از طریق یک ناب ولوم و یک سوییچ انتخاب پیکاپ پنج‌حالته، تنظیم و کنترل می‌شوند و خبری از ناب تُن در آنها نیست.

سری گیتارهای Sunset Extreme و Sunset Triad

در بخش سخت‌افزار نیز شکتر از قطعات بسیار باکیفیتی بهره گرفته است که از آن جمله می‌توان به بریج ثابت Diamond Hardtail، نات Graph Tech XL Black Tusq و تیونرهای قفل‌شونده شکتر اشاره کرد. تنظیم تراس‌راد نیز از طریق مهره‌ای صورت می‌گیرد که در انتهای فینگربورد تعبیه شده است و دسترسی به آن بسیار آسان است.

نسخه راست‌دست گیتارهای الکتریک شکتر Sunset-6 Extreme و Sunset-7 Extreme، با قیمت ۸۹۹ و ۹۴۹ دلار به بازار عرضه شده‌ است. نسخه چپ‌دست این سازها، یعنی Sunset-6 Extreme LH و Sunset-7 Extreme LH، حدود پنجاه دلار از نمونه‌های راست‌دست گران‌تر است و با قیمت‌ ۹۴۹ و ۹۹۹ دلار به فروش می‌رسد.

اما افزون بر سری گیتارهای Sunset Extreme، شکتر از یک سری ساز دیگر به نام Sunset Triad نیز پرده‌برداری کرده است که جزو جالب‌ترین گیتارهای عرضه‌شده در سال اخیر هستند.

گیتار الکتریک شکتر

سری Sunset Triad نیز از یک مدل شش‌سیم، یک مدل هفت‌سیم و نسخه چپ‌دست آنها تشکیل شده است؛ اما تنها در یک رنگ مشکی براق (Gloss Black) عرضه خواهد شد. تقریباً تمامی مشخصات این سازها با اعضای سری Sunset Extreme یکسان است؛ اما یک وجه تفاوت بسیار مهم و جالب توجه مدل‌های خانواده Sunset Triad، پیکاپ بریج عجیب آنهاست که Tripocalypse نام دارد و از سه سیم‌پیچ (کویل) برخوردار است. این پیکاپ تریپل کویل (triple coil) را یک پیکاپ سینگل کویل همراهی می‌کند که به‌صورت اریب در بدنه نصب شده است. تا این لحظه، هیچ ویدیویی از نوازندگی با این گیتارها منتشر نشده است و ما هنوز از شاخصه‌های صوتی این پیکاپ جالب‌توجه اطلاعی نداریم؛ اما چینش پیکاپ کم‌نظیر Sunset Triad، بدون شک نوازندگان بسیاری را به این گیتار الکتریک جذب خواهد کرد.

البته شایان ذکر است که این نخستین دفعه‌ای نیست که از چنین پیکاپی در یک گیتار الکتریک استفاده می‌شود و به‌طور مثال، گیتار فندر Marauder که در سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه شد نیز از پیکاپی با سه کویل موسوم به Triplebucker برخوردار بود.

گیتارهای شکتر Sunset-6 Triad و Sunset-7 Triad به‌ترتیب با قیمت‌های ۸۹۹ و ۹۴۹ دلار قابل خریداری هستند و قیمت نسخه چپ‌دست آنها نیز پنجاه دلار بیشتر است.

منبع: MusicRadar و Schecter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *