سه یوکللی سوپرانوی جدید از Martin

شرکت آمریکایی مارتین (Martin) چندی پیش و طی رویداد NAMM 2023، از چند گیتار آکوستیک و یک یوکللی بسیار نفیس و جالب با تولید بسیار محدود رونمایی کرد که شگفتی طرفداران این برند را به دنبال داشت. اما در طی همین رویداد، این شرکت از سه یوکللی عادی‌تر نیز پرده برداشته است.

این سه ساز، هر سه از نوع سوپرانو، یعنی کوچکترین سایز از یوکللی هستند و یکی از آنها با همکاری شرکت پوشاک Life is Good تولید شده است.

در ادامه این مطلب، نگاهی اجمالی به هر یک از این محصولات خواهیم داشت و مشخصات کلیدی آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

Martin 0XK Uke Life is Good

اولین محصولی که در این مطلب به آن می‌پردازیم، یک یوکللی با نام ۰XK است که با همکاری شرکت آمریکایی تولیدکننده و فروشنده پوشاک، Life is Good طراحی شده است.

این یوک سوپرانو بدنه‌ای از جنس لمینت کوآ (Koa) دارد که در بخش رویی خود، به یک طرح شاد و شلوغ متشکل از تمامی گرافیک‌های مشهور شرکت Life is Good طی سه دهه فعالیت آن مزین است. همچنین بدنه این ساز دارای یک فینیش ملایم و مات است که به‌صورت دستی بر روی آن اعمال شده است.

یوکللی سوپرانوی Martin 0XK Uke Life is Good همراه با یک سافت کیس، با قیمت ۳۴۹ دلار به فروش خواهد رسید. طبق گفته مارتین، این ساز تنها در بازار آمریکا، کانادا، مکزیک و ژاپن عرضه خواهد شد.

Martin 0 Soprano Uke

ساز دوم که ۰ (صفر) نام دارد، گران‌ترین و نفیس‌ترین یوکللی این رونمایی است. بدنه‌ این یوک از چوب ماهونی ساخته شده است که طبق گفته مارتین، از کف رودخانه‌ای در کشور بلیز جمع‌آوری شده است. رطوبت بالای این چوب، فشردگی بالایی به آن بخشیده است که تنی شفاف‌تر، غنی‌تر و کمی غیرمعمول به ساز می‌بخشد. این بدنه نفیس به یک فینیش باکیفیت از نوع سَتین نیز مزین است.

طبق مشخصات فنی اعلام‌شده، فرت‌بورد و بریج این یوکللی سوپرانو از جنس رزوود است.

Martin 0 Soprano Uke همراه با یک سافت کیس، با قیمت ۱۵۹۹ دلار به فروش خواهد رسید. این ساز هم‌اکنون در دو نسخه راست‌دست و چپ‌دست در بازار جهانی قابل خریداری است.

Martin S1K Uke

آخرین عضو این سه‌گانه جدید از مارتین نیز یک ساز میان‌قیمت ساده و بسیار زیباست.

این یوک سوپرانو که S1K نام دارد، بدنه‌ای از جنس چوب کوآ دارد و دسته آن از چوب‌های سخت دستچین‌شده ساخته شده است. بر روی این دسته، فرت‌بوردی از چوب سیپو (sipo) قرار دارد.

از دیگر ویژگی‌های چشمگیر Martin S1K Uke می‌توان به فینیش بسیار نازک ستین بدنه و تیونرهای GraphTech Ratio اشاره کرد.

این محصول هم‌اکنون با قیمت ۴۹۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است.

منبع: Guitar.com
مترجم:
امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *