پنج پدال جدید از MXR و Zakk Wylde به پاسداشت دو دهه همکاری

افکت گیتار الکتریک

در سال جاری میلادی یعنی ۲۰۲۳، بیست سال از شروع همکاری هنرمند مشهور، زک وایلد (Zakk Wylde) و برند ام ایکس آر (MXR) می‌گذرد. به همین مناسبت نیز این گیتاریست خلاق و این برند محبوب، تصمیم به همکاری دوباره گرفته‌اند و قرار است که همراه با یکدیگر، چند محصول جالب به بازار عرضه کنند.

حاصل این همکاری، پنج افکت گیتار الکتریک است که سه عدد از آنها، چند روز پیش به بازار عرضه شدند و دو مدل باقی‌مانده نیز به‌زودی رونمایی خواهند شد. این پنج پدال جدید، در واقع پدال‌های محبوب زک وایلد با ظاهری متفاوت و جذاب هستند که زیبایی آنها، قطعاً نظر هر گیتاریستی را به خود جلب خواهد کرد.

MXR در مورد این محصولات چنین گفته است: «هر یک از این پنج پدال می‌توانند شکوه و صلابتی که زک وایلد در طی سالهای فعالیت خود به آنها مشهور بوده است را به شکلی جذاب به نمایش بگذارند. در واقع، این محصولات تجلیلی درخور از فعالیت هنری این گیتاریست برجسته، از همکاری افسانه‌ای زک وایلد با آزی آزبورن و Pantera تا گروه موسیقی او، Black Label Society محسوب می‌شوند.»

پدال‌هایی از این سری که اکنون به بازار عرضه شده‌اند، Overdrive ،Chorus و Phase هستند که زک وایلد ادعا می‌کند همواره و در تمام طول فعالیتش، در پدال‌بورد او حضور داشته‌اند و ابزارهای اصلی او برای شکل‌دهی به تن ویژه گیتارش بوده‌اند.

این پدال‌ها، ظاهری کمی وینتج دارند که یادآور نسخه‌های اصلی و قدیمی‌تر آنهاست؛ برای مثال، MXR Wylde Audio Phase، رنگی نارنجی با طرحی ویژه بر روی پنل رویی خود دارد که شبیه به طرح‌های سایکدلیک دهه هفتاد میلادی است. اشکال مختلفی از این طرح، بر روی دو مدل Overdrive و Chorus نیز با رنگ‌های پس‌زمینه متفاوت دیده می‌شود که به‌خوبی، گویای هدف MXR از عرضه این محصولات به بازار است.

پدال افکت گیتار الکتریک پدال گیتار MXR Wylde Audio

اما به‌جز ظاهر جدید و جذاب، این سه پدال هیچ تفاوتی با نسخه‌های قدیمی خود ندارند و از لحاظ فنی، کاملاً مشابه آنها هستند. این امر به این معناست که Phase همانند نسخه قدیمی خود، تنها از یک ناب موسوم به Speed برخوردار است و پدال Overdrive نیز سه ناب مشهور Output ،Tone و Gain را بر روی پنل رویی خود دارد.

MXR Wylde Audio Chorus اما پدالی جامع‌تر و پیچیده از دو عضو دیگر این سری است و از پنج ناب موسوم به Low ،High ،Level ،Rate و Depth برخوردار است. با وجود اینکه ممکن است رابط کاربری Chorus کمی پیچیده به نظر بیاید، اما کاربرد تمامی ناب‌های آن کاملاً روشن است و به همین دلیل، کار با آن بسیار آسان است.

در بحث قیمت، مدل Chorus به دنبال طراحی پیچیده‌تر خود، گران‌قیمت‌ترین پدال این سری است و با قیمت ۱۴۹ دلار به فروش می‌رسد. قیمت اعلام‌شده برای دو مدل دیگر، یعنی Overdrive و Phase نیز به‌ترتیب ۱۲۹ و ۱۱۹ دلار است.

همانطور که گفته شد، این سری در اصل از پنج پدال تشکیل شده است که دو محصول باقی‌مانده نیز به‌زودی توسط MXR رونمایی خواهند شد. گمان می‌رود که این دو مدل، نسخه‌هایی ویژه از پدال‌های محبوب Rotovibe و Cry Baby Wah باشند.

منبع: Guitar World
نویسنده: Matt Owen
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *