آموزش مسترینگ در پنج گام

یک قطعه‌ی موسیقی بسیار خوش‌صدا ساخته‌اید و اکنون می‌خواهید آن را به گوش جهانیان برسانید؛ اما به محض اینکه اثر موسیقایی خود را از طریق تجهیزاتی غیر از تجهیزات استودیوی شخصی‌تان می‌شنوید، متوجه می‌شوید که اصلاً از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست. نگران نباشید؛ راه‌حل این مشکل در ناشناخته‌ترین بخش روند تولید موسیقی، یعنی مسترینگ نهفته است. همه نام مسترینگ را شنیده‌ایم و می‌دانیم که یک قدم بسیار مهم و اساسی پیش از انتشار یک قطعه موسیقی است، با این حال، حتی برخی از موزیسین‌ها هم دقیقاً نمی‌دانند مسترینگ چیست و چه هدفی دارد. در این ویدئو، مایکل از کانال یوتیوب In The Mix، پنج گام اساسی برای مستر کردن قطعات موسیقی را با شما در میان می‌گذارد تا شما هم بتوانید موسیقی خود را به آسانی تولید و مستر کرده و از کیفیت صدای آن در هر سیستم پخشی مطمئن باشید.

در این فیلم آموزشی، فرآیند مسترینگ به ۵ مرحله تقسیم شده است:

۱- مشخص کردن یک هدف برای پروژه

پیش از هر چیز، شما باید یک هدف روشن برای پروژه‌ی خود مشخص کنید. در هر قدم، باید از دلیل تصمیم‌گیری‌هایتان آگاه باشید و طبق اهداف تعیین‌شده پیش بروید.

۲- بررسی نهایی میکس و افزودن فِیدها

آیا همه‌چیز برای مسترینگ آماده است؟ در این مرحله، شما به دقت به قطعه گوش می‌کنید تا در صورت وجود هرگونه مشکلی در میکس، آن را برطرف کنید و قطعه را برای مسترینگ آماده نمایید.,/

۳- تنظیم بالانس صدا

در مرحله‌ی سوم، به تصحیح بالانس صدا و نحوه‌ی به‌کارگیری ابزارهایی چون آنالایزر و اکولایزر برای این کار، پرداخته می‌شود.

۴- استفاده از افکت‌ها

استفاده حساب‌شده از افکت‌ها می‌تواند به بهبود نتیجه‌ی نهایی کار کمک شایانی کند؛ اما از سوی دیگر، استفاده‌ی بی‌دقت از آنها، می‌تواند زمینه‌ساز مشکلات بزرگی شود. در همین راستا، نکاتی برای استفاده‌ی صحیح از افکت‌ها با شما در میان گذاشته می‌شود.

۵- تعیین ولوم صدای مناسب

این مرحله برای بسیاری از افراد مبتدی گیج‌کننده است. در این ویدئو نکاتی ذکر شده است که تعیین ولوم صدای مناسب را بسیار ساده‌تر می‌سازد.

منبع: In The Mix

ترجمه و دوبله: کیان ایرجی

۹,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
ناموجود
۱۹,۴۰۰,۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *