همکاری مجدد گیبسون و Rick Beato برای خلق یک گیتار جذاب

گیتار الکتریک گیبسون rick beato

اواخر پاییز سال گذشته، شرکت گیبسون از یک گیتار الکتریک Les Paul Special Double Cut خیره‌کننده پرده برداشت که با همکاری یوتیوبر مشهور، ریک بیاتو (Rick Beato) طراحی شده بود. آن ساز که به عقیده ما جزو زیباترین گیتارهای سال ۲۰۲۲ به شمار می‌رفت، ترکیبی از دو مدل محبوب Beato، یعنی Special Double Cut به رنگ TV Yellow و Les Paul Standard به رنگ Pelham Blue بود. حال، گیبسون از نسخه جدید گیتار الکتریک سیگنچر Rick Beato رونمایی کرده است که به رنگ Sparkling Burgundy Satin مزین شده و حتی از نمونه قبلی نیز چشم‌نوازتر است.

همانطور که روشن است، مشخصات فنی و قیمت این ساز با نسخه قبلی آن که به رنگ TV Blue Mist مزین بود یکسان است و از همان بدنه نسبتاً نازک از چوب ماهون، پروفایل دسته SlimTaper، فینگربورد ساخته‌شده از چوب رزوود هندی، ریدیس فینگربورد ۱۲ اینچ، ۲۲ فرت و نات Graph Tech برخوردار است.

بر روی فینگربورد Gibson Rick Beato Signature Les Paul Special Double Cut از اینلِی‌های نقطه‌ای ساده بهره گرفته شده است که در ترکیب با جزئیاتی چون تیونرهای وینتج دیلاکس با گوشی‌های سفیدرنگ، پیک‌گارد و ناب‌های مشکی‌رنگ و قطعات فلزی آبکاری‌شده با نیکل، ظاهر گیتار را جذاب‌تر می‌کنند.

گیتار الکتریک گیبسون Rick Beato Signature Les Paul Special Double Cut

به‌علاوه، همچون نسخه آبی‌رنگ، این مدل جدید نیز به همان بریج Tune-O-Matic، تیل‌پیس Stop Bar و پیکاپ‌های P-90 مجهز است. پیکاپ‌ها از طریق دو ناب ولوم و دو ناب تُن، قابل کنترل هستند.

اما همانطور که اشاره شد، تنها تفاوت نسخه جدید و قدیمی Rick Beato Signature Les Paul Special Double Cut، رنگ آنهاست که حقیقتاً در نسخه جدید، خیره‌کننده است. به نظر ما، رنگ TV Blue Mist با وجود زیبایی بسیار، چندان پُرزرق‌وبرق نبود؛ اما رنگ Sparkling Burgundy Satin چشم هر بیننده‌ای را به سوی خود می‌کشد و می‌تواند نوازندگان بیشتری را به خرید این گیتار تشویق کند.

گیتار الکتریک گیبسون Rick Beato Signature، با رنگ جدید Sparkling Burgundy Satin، از امروز با قیمت ۱۹۹۹ دلار قابل خریداری است. این ساز به همراه یک هارد کیس به دست خریدار می‌رسد.

منبع: Guitar World
نویسنده: Matt Owen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *