Greenybucker: تولید انبوه پیکاپ‌های گیتار مشهور Greeny توسط گیبسون

چند ماه پیش، شرکت گیبسون خبر از بازگشایی یک فروشگاه داد که در آن، پیکاپ‌های مشهور و تاریخ‌ساز خود را به فروش می‌رساند. حال، این شرکت یک مجموعه جدید به نام Artist Collection را به فروشگاه خود افزوده است و نخستین عضو این سری، پیکاپ هامباکر Greenybucker است.

Greenybucker از روی پیکاپ‌های گیتار مشهور Greeny ساخته شده است. اگر با Greeny آشنایی ندارید، باید بگوییم که این ساز یکی از مهم‌ترین لس پال‌های تاریخ موسیقی است و پیش از اینکه به تصاحب کرک همت (Kirk Hammett) درآید، در دستان ستارگانی چون پیتر گرین (Peter Green) و گری مور (Gary Moore) درخشیده است.

چند ماه پیش، گیبسون از گیتار الکتریک سه هزار دلاری Gibson Kirk Hammett Greeny Les Paul رونمایی کرد که بازآفرینی دقیقی از Greeny بود و در آن ساز، از پیکاپ‌های Greenybucker بهره گرفته شده بود. حال، این شرکت تصمیم گرفته است که این پیکاپ PAF را به‌صورت جداگانه نیز به فروش برساند تا علاقه‌مندان بیشتری بتوانند آن را خریداری کنند و از صدای منحصربه‌فرد آن لذت ببرند.

پیکاپ گیتار الکتریک Greenybucker

طبق گفته گیبسون، این محصول با دقت و وسواس بسیار زیاد و با همکاری نزدیک کرک همت، از روی نمونه اصلی ساخته شده است و تمام وجوه آن شبیه به پیکاپ‌های گیتار Greeny است. در نتیجه، پیکاپ نِک در این ست از پلاریته معکوس برخوردار است و در آن از آهنرباهای آلنیکو ۲ پولیش‌نشده استفاده شده است تا دقیقاً تُن گیتار اسطوره‌هایی چون گرین، مور و همت را به نوازنده ارائه دهد.

البته این نخستین تلاش برای بازآفرینی پیکاپ‌های Greeny نیست و پیش‌تر، چندین شرکت‌ سعی در بازآفرینی آن داشته‌اند که از آن جمله می‌توان به پیکاپ‌هایی چون Green Magic از سیمور دانکن، Bethnal Greens از Monty’s Guitars و PG Blues از Bare Knuckle اشاره کرد؛ اما گیبسون تابه‌حال این پیکاپ را عرضه نکرده بود و شاید مخلوق این شرکت، نزدیک‌ترین صدا به صدای Greeny را ارائه کند.

ست پیکاپ گیتار الکتریک گیبسون Greenybucker از امروز با قیمت ۲۹۹ دلار قابل خریداری است.

منبع: Guitar World
نویسنده: Matt Owen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *