عرضه دو گیتار جدید از مجموعه Dave Mustaine توسط گیبسون

گیتار الکتریک گیبسون

روز پیش، شرکت گیبسون با رونمایی از دو گیتار کاستم شاپ Flying V EXP از سری Dave Mustaine، به این مجموعه جذاب وسعت بخشید.

این دو گیتار الکتریک که یکی به رنگ Ebony VOS و دیگری به رنگ Red Amber Burst مزین است، با بدنه V-شکل و هداستاک Explorer خود، شبیه سایر اعضای مجموعه Mustaine هستند؛ اما ظاهری کمی مدرن‌تر دارند.

بدنه مدل Red Amber Burst از چوب ماهون (mahogany) و تاپ آن از چوب افرای رگه‌دار (figured maple) ساخته شده است. مدل Ebony VOS نیز بدنه‌ای از چوب ماهون دارد؛ اما بخش رویی آن از چوب افرای معمولی است. به‌علاوه، سخت‌افزار مدل Red Amber Burst به رنگ طلایی است و در مدل دیگر، از سخت‌افزار نیکلی استفاده شده است.

طول اسکیل هر دو گیتار ۲۵٫۵ اینچ است و دسته‌ای از چوب ماهون با پروفایل اختصاصی دیو ماستین، به وسیله چسب به بدنه آنها متصل شده است. بر روی این دسته، فرت‌بوردی از چوب آبنوس نصب شده است که ۲۴ فرت مدیوم جامبو و اینلِی‌های مثلثی منحصربه‌فردی بر روی آن قرار دارد.

هر دو رنگ Gibson Dave Mustaine Flying V EXP Limited Edition، به جک و سوئیچ‌های Switchcraft، بریج Tune-O-Matic، تیونرهای Grover Mini-Rotomatic و نات Graph Tech TUSQ مجهز شده‌اند.

گیتار الکتریک Gibson Dave Mustaine Flying V EXP Limited Edition

همانطور که انتظار می‌رود، در این گیتارها از پیکاپ سیگنچر ماستین یعنی Seymour Duncan Thrash Factor استفاده شده است. هر یک از پیکاپ‌ها دارای ولوم کنترل جداگانه هستند و یک ناب تُن نیز برای شکل‌دهی دقیق‌تر به صدا آنها را همراهی می‌کند.

تنها جایی که امضای دیو ماستین در این دو گیتار الکتریک به چشم می‌خورد، بر روی کاور پیکاپ‌ها و روکش تراس راد آنهاست. گیبسون در طراحی این گیتارها کوشیده است که تا حد امکان ساده باشند و به دنبال همین امر نیز از شلوغ کردن ظاهر آنها با امضاها و لوگوهای متعدد پرهیز کرده است. البته اگر نگاهی به پشت هداستاک این دو ساز بیندازید، طرحی از ماستین در حالت نوازندگی خواهید دید که بسیار جذاب است.

به هر شکل، روشن است که این گیتارها، کیفیت و جذابیت بالاتری از مدل ارزان‌قیمت‌تر Rust In Peace دارند که در تابستان به بازار عرضه شد.

هر دو مدل Dave Mustaine Flying V EXP Limited Edition، همراه با یک هارد کیس ویژه و یک گواهی اصالت عرضه می‌شوند و با تیراژ ۷۵ عددی خود، سازهایی کلکسیونی و ارزشمند به شمار می‌روند.

این دو گیتار الکتریک با قیمت ۶۹۹۹ دلار قابل خریداری هستند. البته اگر تا زمان نگارش این خبر، تمامی نمونه‌های تولیدشده از آنها به فروش نرسیده باشد!

منبع: MusicRadar
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *