رونمایی فندر از سری جدید یوکللی‌های California Coast

یوکللی فندر

شرکت Fender در سال ۲۰۱۸ یک سری یوکللی با نام California Coast را به بازار عرضه کرد که موفقیت تجاری بزرگی در پی داشت. یکی از دلایل موفقیت این یوک‌ها، طراحی آنها بود که از گیتارهای محبوب دهه پنجاه و شصت کمپانی فندر الهام گرفته شده بود.

یوکللی‌های California Coast، ارائه‌دهنده تلفیقی جذاب از عناصر طراحی تلکستر و استرتوکستر و شاخصه‌های سنتی یوکللی بودند و به حس خوب نوازندگی و ارزش خرید بی‌نظیر مشهور شدند.

اکنون، پس از گذشت حدود چهار سال، فندر از چند عضو جدید از سری California Coast رونمایی کرده است و رنگ و رویی تازه به این سری بخشیده است.

محصولات جدید شامل چند مدل تنور و چند فینیش‌ چوبی و رنگ جدید برای یوکللی‌های قدیمی این سری هستند.

یوکللی تنور Avalon

Avalon یک یوکللی تِنور است که نسخه بزرگتر یوک سوپرانوی محبوب فندر، یعنی مدل Venice محسوب می‌شود.

از آنجا که Avalon اندازه بزرگتری از سایر یوکللی‌ها دارد،‌ صدایی غنی‌تر و حجیم‌تر تولید می‌کند؛ اما در عین حال، این یوکللی هنوز سازی بسیار کوچک محسوب می‌شود و حمل آن بسیار آسان است.

Fender Avalon که از چوب بَسوود ساخته شده است، از دسته‌ای با پروفایل C و یک بریج Tie-less بهره‌مند است که نواختن و تعویض سیم‌های آن را تسهیل می‌کنند.

این یوکللی جذاب در شش رنگ Sunburst ،Daphne Blue ،Black ،Natural ،Surf Green و Cherry و با قیمت ۱۲۰ دلار قابل خریداری است.

یوکللی‌های California Coast

یوکللی کنسرت Zuma Exotic

یوکللی کنسرت Zuma Exotic با دو چوب مختلف Bocote و Spalted Maple عرضه خواهد شد.

این یوکللی شانزده فرت علاوه بر ظاهر بسیار جذاب، از تنی دلچسب و گرم نیز برخوردار است و به دلیل ابعاد خود که در رده کنسرت جای می‌گیرد، آوایی میان یوک‌های سوپرانو و تنور دارد.

اما زیبایی‌های Zuma Exotic تنها به رگه‌های طبیعی چوب بدنه، دسته ساخته‌شده از چوب Nato و فینگربورد ساخته‌شده از چوب گردوی آن ختم نمی‌شود. این ساز از یک رُزت مزین به آبالون و حاشیه‌کاری زیبا در بخش رویی و پشتی بدنه نیز برخوردار است که ظاهری بسیار نفیس به آن می‌بخشند.

Fender Zuma Exotic با قیمت ۱۹۰ دلار به بازار عرضه شده است.

یوکللی‌های California Coast

یوکللی تنور Rincon

Rincon که تنها در یک رنگ و با هداستاک استرتوکستری عرضه می‌شود، طبق گفته فندر، تنی بسیار غنی و قدرتمند دارد.

این یوکللی از Ovangkol ساخته شده است که چوبی سخت و مربوط به مناطق استوایی است. Rincon به سیستم پیکاپ/پری‌امپ نیز مجهز است که برای ضبط صدای ساز و اجرای زنده بسیار سودمند است.

Fender Rincon با قیمتی در حدود ۲۲۰ دلار در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

یوکللی‌های California Coast

یوکللی تنور Montecito

Montecito نیز مانند Rincon، از هداستاکی به شکل هداستاک استرتوکستر برخوردار است که ظاهری زیبا به آن بخشیده است.

این یوکللی تنور که در رنگی با نام Shaded Edge Burst و با فینیش براق عرضه می‌شود، تماماً از چوب Acacia ساخته شده است که طبق گفته فندر، تن گرم، پخش صدای بالا و ماهیت صوتی ملایمی به ساز بخشیده است. شایان ذکر است که پیش‌تر نیز این مدل با چوب Koa تولید شده بود و با استقبال خوب نوازندگان مواجه شده بود.

بدنه این یوکللی به حاشیه‌کاری از جنس مروارید آبالون مزین شده است و رزت آن نیز از همین جنس است. این تزئینات در تلفیق با حاشیه‌کاری کرم‌رنگ بدنه، ظاهری نفیس و بسیار شیک به Montecito بخشیده‌اند.

قیمت Montecito Tenor حدود ۲۸۰ دلار اعلام شده است و بدین ترتیب، در زمره گران‌قیمت‌ترین یوکللی‌های شرکت فندر قرار می‌گیرد.

یوکللی‌های California Coast

منبع: MusicRadar
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *