همکاری اپیفون و کریس استیپلتون در ساخت یک گیتار خیره‌کننده

گیتار آکوستیک اپیفون

امروز، شرکت اپیفون از حاصل همکاری خود با یکی از بزرگترین هنرمندان موسیقی کانتری، کریس استیپلتون (Chris Stapleton) رونمایی کرد. این محصول که یک گیتار آکوستیک دیدنی و البته بسیار گران‌قیمت است، Chris Stapleton Frontier نام دارد و عضوی از سری محبوب Inspired by Gibson Custom Shop به شمار می‌آید.

گیتار آکوستیک سیگنچر استیپلتون به‌صورت بسیار محدود (۳۰۰ عدد) و در کارخانه گیبسون واقع در ایالت مونتانای ایالات متحده آمریکا تولید خواهد شد.

استادکاران گیبسون و اپیفون، در ساخت بدنه این ساز از ترکیب چوب‌های سیتکا اسپروس و میپل بهره‌ گرفته‌اند تا ظاهر و صدای بی‌نظیری پدید آید. چوب اسپروس استفاده‌شده در Frontier، تحت یک فرایند دمادهی انحصاری قرار گرفته است تا بهترین طنین و عملکرد ممکن را ارائه دهد.

بدنه گیتار استیپلتون با یک رنگ سان‌برست جذاب موسوم به Frontier Burst رنگ‌آمیزی شده است و با لاک نیتروسلولز پوشیده شده است. به‌علاوه، پشت و روی آن به حاشیه‌کاری‌های چندلایه مزین شده است.

گیتار آکوستیک اپیفون Chris Stapleton Frontier

دسته Epiphone Chris Stapleton Frontier دارای پروفایل Rounded C است و میزبان فرت‌بوردی از چوب رزوود هندی (Indian rosewood) با ریدیس ۱۲ اینچ است. بر روی فرت‌بورد ساز، ۲۰ فرت Legend Large و اینلِی‌های صدفی بسیار زیبا به چشم می‌خورد.

این گیتار به یک سیستم پیکاپ و پری‌امپ L.R. Baggs VTC مجهز شده است تا برای اجرای زنده نیز مناسب باشد. کنترل‌های ولوم و تن سیستم پری‌امپ درون ساندهول قرار گرفته‌اند تا نوازنده به‌راحتی به آنها دسترسی داشته باشد.

از دیگر ویژگی‌های Epiphone Chris Stapleton Frontier می‌توان به تیونرهای Gotoh Keystone، نات و سدل ساخته‌شده از استخوان طبیعی، تراس راد قابل تنظیم، بریج ساخته‌شده از چوب رزوود هندی و طول اسکیل ۲۵.۵ اینچ اشاره کرد.

بر روی بدنه گیتار آکوستیک سیگنچر استیپلتون نیز یک پیک‌گارد دو تکه حکاکی‌شده به چشم می‌خورد که جذابیت ظاهری ساز را مضاعف کرده است.

گیتار آکوستیک اپیفون Chris Stapleton Frontier

استیپلتون در مورد همکاری خود با اپیفون می‌گوید: «همواره در فرایند همکاری‌ با شرکت‌های مختلف، یک اصل مهم را سرلوحه کار قرار می‌دهم و آن اصل، تعهد به خلق یک ابزار تراز اول و بی‌نقص است؛ ابزاری چنان باکیفیت که خودم هم بتوانم از آن استفاده کنم. در طی یک سال و نیم گذشته، این گیتار را هر شب روی صحنه نواخته‌ام و هر چقدر بیشتر با آن می‌نوازم، بهتر می‌شود.»

گیتار آکوستیک اپیفون Chris Stapleton Frontier با قیمت ۴۹۹۹ دلار به فروش می‌رسد. روشن است که این قیمت، Frontier را از دسترس اکثر نوازندگان دور می‌کند؛ اما با توجه به تولید محدود این ساز، محل ساخت و ارزش کلکسیونی آن، انتظار قیمت چندان کمتری را نیز نمی‌شد داشت.

شایان ذکر است که این گیتار به همراه گواهی اصالت و یک هارد کیس سفارشی با پوشش داخلی صورتی‌رنگ به دست خریدار می‌رسد.

نویسنده: Jackson Maxwell

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *