بررسی و تست گیتار الکتریک Epiphone Les Paul Classic Worn

در این ویدیو آیدین حسن‌زاده گیتار الکتریک Les Paul Classic Worn از شرکت اپیفون را بررسی می‌کند و سپس آن را مورد آزمون قرار می‌دهد.

Les Paul Classic Worn یک ساز اصیل و ارزشمند است که با مشخصات تحسین‌برانگیز و فینیش زیبای کهنه‌شده خود، تُن، ظاهر و حس یک لس پال رده‌بالا را به شما ارائه می‌کند.

بدنه این گیتار الکتریک از چوب ماهون (mahogany) و تاپ آن از چوب افرا (maple) ساخته شده است. طبق گفته شرکت سازنده، این ترکیب به گرما، طنین و تفکیک صوتی بی‌مانندی منجر می‌شود. از سوی دیگر، دسته راحت Les Paul Classic Worn با پروفایل SlimTaper C و از چوب ماهون ساخته شده است که نه‌تنها تُن ساز را زیباتر می‌کند، بلکه خوش‌دستی بی‌مانندی به گیتار می‌بخشند. این دسته کمی از دسته‌های دهه پنجاهی نازک‌تر است و در عین حال، دست نوازنده را به‌خوبی پُر می‌کند؛ در نتیجه، چه برای لیدنوازی و چه برای ریتم‌نوازی، می‌توانید روی آن حساب ویژه باز کنید.

در بخش پیکاپ، Epiphone Les Paul Classic Worn به دو پیکاپ هامباکر Alnico Classic PRO مجهز شده است و همان گرما، قدرت و میدرنج شکوهمندی را در اختیار شما می‌گذارد که از یک لس پال تراز اول انتظار دارید. به‌علاوه، این پیکاپ‌ها از قابلیت کویل-اسپلیتینگ (coil-splitting) برخوردار هستند و توانایی تولید صدایی نزدیک به پیکاپ‌های سینگل کویل را نیز دارند.

تیونرهای خوش‌ساخت، بریج LockTone ABR و نات Graph Tech NuBone نیز متضمن ثبات کوک و ساستین استثنایی این گیتار الکتریک هستند.

از دیگر ویژگی‌های Epiphone Les Paul Classic Worn می‌توان به صفحه انگشت‌گذاری ساخته‌شده از چوب Indian laurel با شعاع ۱۲ اینچ، ۲۲ فرت مدیوم جامبو، اینلِی‌های ذوزنقه‌ای‌شکل از جنس مروارید مصنوعی و فینیش بسیار زیبای بدنه اشاره کرد.

شایان ذکر است که شما می‌توانید از طریق بخش «آموزش» در وب‌سایت گیتار ایران یا کانال آپارات گیتار ایران، به مجموعه بسیار بزرگی از ویدئوهای آموزش گیتار، یوکللی، درامز و تولید موسیقی دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *