همکاری اپیفون و جیم جیمز در ساخت یک گیتار الکتریک جذاب

گیتار الکتریک Epiphone Jim James ES-335

روز گذشته، شرکت اپیفون (Epiphone) خبر از ساخت یک گیتار الکتریک جدید با همکاری نوازنده گروه موسیقی My Morning Jacket، یعنی جیم جیمز (Jim James) داد.

این گیتار جدید، Jim James ES-335 نام دارد و همانگونه که از نامش پیداست، بر پایه یکی از مشهورترین گیتارهای شرکت گیبسون و اپیفون و ساز محبوب جیمز، یعنی ES-335 ساخته شده است.

این مدل در واقع نسخه‌ای ارزان قیمت از اولین گیتار الکتریک سیگنچر جیم، یعنی Gibson Jim James ES-335 است که چندی پیش توسط گیبسون روانه بازار شد.

نسخه اپیفون ES-335 جیم جیمز، بدنه‌ای از جنس لمینت پنج لایه چوب افرا (maple) دارد که در بخش مرکزی آن، با هدف تن و استحکام بهتر ساز، یک تکه از همین چوب قرار گرفته است.

دسته ساز از چوب ماهون (mahogany) و با پروفایل C-شکل SlimTaper ویژه جیم جیمز ساخته شده است که فرت‌بوردی با شعاع ۱۲ اینچ از جنس چوب indian laurel همراه با اینلی‌های نقطه‌ای بر روی آن قرار گرفته است.

گیتار الکتریک اپیفون Jim James ES-335

در انتهای دسته و در پشت هداستاک، لوگوی جغد جیم جیمز دیده می‌شود که می‌تواند یک ویژگی هیجان‌انگیز برای طرفداران این نوازنده برجسته باشد. اما جزئیاتی دیگر نیز در این گیتار الکتریک وجود دارد که با سلیقه جیم جیمز طراحی و انتخاب شده‌اند. از چشمگیرترین‌های آنها می‌توان به تیونرهای وینتج Kluson Waffleback با گوشی‌های فلزی، ناب‌های کنترل پیکاپ مشکی‌رنگ از نوع Witch Hat با جزئیاتی نقره‌ای‌رنگ و علامت دایره و پیکان بر روی کاور تراس راد اشاره کرد.

Epiphone Jim James ES-335، برخلاف نسخه گیبسون خود که به یک بریج Tune-O-Matic از نوع ABR-1 مجهز است، به نوع LockTone همین بریج تجهیز شده است. پیکاپ‌ها نیز در این گیتار الکتریک، یک جفت هامباکر از نوع Alnico Classic PRO هستند که جای پیکاپ‌های T-Type کالیبره‌شده موجود در نسخه گیبسون را گرفته‌اند. رابط کنترلی این پیکاپ‌ها از ناب‌هایی با پتانسیومتر CTS و خازن‌های Orange Drop تشکیل شده است.

جیم جیمز در مورد همکاری خود با اپیفون چنین گفته است: «باعث افتخار است که توانسته‌ام با تیم بی‌نظیر شرکت اپیفون در ساخت این ساز زیبا همکاری کنم. مراحل طراحی یک گیتار سیگنچر و اتمام آن، واقعاً لحظاتی باورنکردنی و فوق‌العاده برای من بود و هنوز هم باورم نمی‌شود که اکنون دو گیتار سیگنچر دارم!»

گیتار الکتریک اپیفون Jim James ES-335

گیتار الکتریک Epiphone Jim James ES-335، در یک رنگ گردویی و همراه با یک هارد کیس، با قیمت ۸۹۹ دلار روانه بازار جهانی شده است. این قیمت، تنها کسری از قیمت ۳۴۹۹ دلاری نسخه گیبسون این ساز است و می‌تواند آن را به گزینه‌ای قابل دسترس برای طرفداران جیم جیمز و گروه My Morning Jacket تبدیل کند.

منبع: Guitar.com
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *