همکاری امیلی ولف و اپیفون در ساخت یک گیتار الکتریک زیبا

گیتار الکتریک اپیفون

روز گذشته، شرکت آمریکایی اپیفون خبر از همکاری دوباره با هنرمند راک اهل آستین تگزاس، امیلی ولف (Emily Wolfe) در ساخت یک گیتار الکتریک جدید داد.

این ساز که Emily Wolfe White Wolfe Sheraton نام دارد، ظاهری غیر‌معمول و بسیار زیبا دارد و احتمالاً همانند گیتار سیگنچر قبلی این نوازنده مشهور، می‌تواند دل طرفداران او را برباید.

White Wolfe رنگی کرم موسوم به Aged Bone White دارد و نسخه‌ای روشن از گیتار سیگنچر اول امیلی ولف یعنی Stealth محسوب می‌شود که رنگی مشکی داشت و در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شد.

بدنه نیمه-توخالی (semi-hollow) این ساز از چوب افرای چندلایه ساخته شده است و در مرکز آن نیز یک بلوک چوبی از همین جنس میزبان پیکاپ‌ها و بریج است. یک دسته از جنس چوب ماهون با پروفایل SlimTaper ’60s C به بدنه نفیس White Wolfe متصل است که فرت‌بوردی از جنس چوب Indian Laurel به همراه ۲۲ فرت بر روی آن قرار گرفته است. در میان فرت‌های این گیتار الکتریک نیز اینلی‌هایی جذاب از جنس صدف (mother of pearl) و اینلی‌هایی رعدوبرقی از جنس مروارید آبالون خودنمایی می‌کنند.

در انتهای دسته گیتار اپیفون White Wolfe، یک هداستاک با ظاهری به سبک هداستاک‌های Kalamazoo گیبسون به چشم می‌خورد که به یک اینلی به شکل درخت در بخش جلویی و امضا و لوگوی ولف به رنگ طلایی و سفید در بخش پشتی خود مزین است.

White Wolfe نیز همانند گیتار سیگنچر قبلی امیلی ولف از اپیفون یعنی Stealth، به یک جفت پیکاپ هامباکر از نوع Alnico Classic Pro تجهیز شده است که کنترل و تنظیم آنها، از طریق یک رابط کنترلی متشکل از یک سوییچ سه‌حالته انتخاب پیکاپ، دو ناب ولوم و یک ناب مستر تن صورت می‌گیرد. تمامی پتانسیومترها در این رابط کنترلی از نوع CTS هستند که کیفیت ساخت و دوامی بسیار بالا دارند.

از دیگر ویژگی‌های فنی چشمگیر این ساز می‌توان به تیونرهای Grover Rotomatic، بریج LockTone Tune-O-Matic، تیل‌پیس Stop Bar و نات Graph Tech اشاره کرد. تمامی قطعات فلزی این گیتار الکتریک به رنگی طلایی مزین هستند که طی پروسه‌ای ویژه، کهنه‌کاری شده است.

گیتار الکتریک اپیفون Emily Wolfe White Wolfe Sheraton

یکی از چشمگیرترین نکات در مورد ظاهر گیتار جدید اپیفون، f-hole‌های لوزی‌شکل آن هستند که ظاهری مدرن، منحصر‌به‌فرد و بسیار شیک به ساز بخشیده‌اند. این طراحی ویژه، در گیتار Stealth امیلی ولف نیز وجود داشت و به اعتقاد ما، یکی از زیباترین بخش‌های این دو مدل است.

امیلی ولف طی مصاحبه‌ای در مورد White Wolfe گفته است: «من رنگ سفید استخوانی را برای گیتار سیگنچر جدیدم انتخاب کردم که تغییر و تکامل خود به‌عنوان یک هنرمند را به طرفدارانم نشان دهم. پیش از این، رنگ سفید در میان رنگ‌های مورد علاقه من قرار نداشت و به‌ندرت پیش می‌آمد که من یکی از وسایل خود را به رنگ سفید خریداری کنم. اما در طراحی این ساز جدید، تصمیم گرفتم تا از محدوده امن خود فاصله بگیرم و خود را به چالش بکشم؛ زیرا معتقدم که تمامی معجزات و اتفاقات شگفت‌انگیز، زمانی پیش می‌آیند که شما بیرون از محدوده امن خود باشید!»

وی افزوده است: «امیدوارم هر نوازنده‌ای که این گیتار را خریداری می‌کند، آن را به‌عنوان عضوی از بدن و روح خود ببیند؛ زیرا این حسی است که من با نواختن این ساز دارم و می‌خواهم که خریداران آن نیز همین تجربه شگفت‌انگیز را داشته باشند. White Wolfe بدون اغراق یک گیتار شگفت‌انگیز و کاملاً غیر‌معمول است و می‌تواند نمادی بی‌نقص برای جسارت و خوی ماجراجویانه ما گیتاریست‌ها باشد. امیدوارم که صاحبان این ساز نیز با در دست گرفتن آن، همین احساسات را تجربه کنند.»

گیتار الکتریک Epiphone Emily Wolfe White Wolfe Sheraton نیز همانند Stealth، با قیمت ۸۹۹ دلار و همراه با یک کیس EpiLite به فروش می‌رسد. این ساز جدید، هم‌اکنون در بازار جهانی قابل خریداری است.

منبع: Guitar
نویسنده: Crystal Koe
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *