همکاری جدید اپیفون و مت هیفی

گیتار الکتریک اپیفون

روز گذشته، شرکت اپیفون از یک سری گیتار الکتریک به نام Matt Heafy Les Paul Custom Origins Collection رونمایی کرد که با همکاری مت هیفی (Matt Heafy)، گیتاریست گروه Trivium طراحی شده‌اند.

این سری از گیتارها ارائه‌کننده تلفیقی از طراحی کلاسیک لس پال و امکانات و صدای مناسب برای سبک متال هستند و همگی از پیکاپ‌های هامباکر Fishman بهره می‌برند.

در این سری جدید شاهد حضور یک مدل هفت‌سیم نیز هستیم که با توجه به رویه معمول اپیفون و گیبسون، امری قابل توجه است.

بدنه گیتارهای Matt Heafy Collection از چوب ماهون (mahogany) و تاپ آنها از چوب افرا (maple) ساخته شده است. به‌علاوه، در ساخت بدنه از تکنیک‌های کاهش وزن نیز بهره گرفته شده است تا گیتاری سبک‌تر حاصل شود. دسته سریع و روان این سازها از چوب ماهون و با پروفایل SpeedTaper D ساخته شده است و فرت‌بوردی از چوب ماهون با ریدیس ۱۲ اینچ بر روی آن قرار گرفته است. طول اسکیل در نسخه هفت‌سیم، ۲۵٫۵ اینچ و در نسخه شش‌سیم، ۲۴٫۷۵ اینچ است.

Epiphone Matt Heafy Les Paul Custom Origins Collection

این گیتارها به نسخه‌ای ویژه از پیکاپ‌های هامباکر اکتیو Fishman Fluence مجهز هستند که طیف وسیعی از تن‌ها را برای نوازنده به ارمغان می‌آورند.

پیکاپ نک، یک پیکاپ النیکو است که طبق ادعای اپیفون، تنی تمیز، شفاف و سیال را ارائه می‌کند و برای نواختن آرپژ با تکنیک sweep-picking و گین بالا ایده‌آل است. با فعال‌سازی قابلیت Coil-Tap، تنی شیشه‌ای، نرم و شبیه به پیکاپ‌های سینگل کویل حاصل می‌شود.

در پوزیشن بریج، یک پیکاپ سرامیکی تعبیه شده است که صدایی با تن کوبنده و مناسب برای موسیقی متال مدرن تولید می‌کند. این پیکاپ نیز تنظیمات فراوانی دارد و می‌توان آن را طوری تنظیم کرد که صدایی مانند یک پیکاپ سینگل کویل با خروجی بالا یا یک پیکاپ هامباکر پسیو تولید کند.

تمامی این قابلیت‌ها به وسیله چهار ناب push-pull تنظیم می‌شوند که دو عدد از آنها وظیفه کنترل ولوم و دو عدد دیگر کنترل تن را به عهده دارند.

از نظر ظاهری، گیتارهای Matt Heafy Les Paul Custom Origins تفاوت‌های جزئی با سایر لس پال‌ها دارند. برای مثال، ناب‌های استفاده‌شده در این سری، از جنس فلز است و با ناب‌های Speed-Style دیگر گیتارهای لس پال تفاوت دارد.

به‌جز این عوامل، گیتارهای جدید Heafy شباهت بسیاری به گیتارهای Les Paul Custom دارند. عواملی چون اینلِی‌های مستطیلی و حاشیه‌کاری چند لایه بر روی بدنه و دسته، حس یک لس پال اصیل را به بیننده می‌دهد.

گیتار الکتریک اپیفون

مت هیفی می‌گوید که همواره به لس پال‌های مشکی-طلایی و سفید-طلایی علاقه زیادی داشته است و در طراحی این سازهای جدید، سعی در حفظ شباهت آنها به لس پال داشته است تا گیتارهایی کلاسیک و در عین حال مدرن و متال‌محور حاصل شوند.

وی می‌گوید در طراحی این سری کوشیده تا گیتارهایی پدید آیند که علاوه بر خود و طرفداران گروه Trivium، توجه سایر گیتاردوستان را نیز جلب کنند.

از دیگر ویژگی‌های این گیتارهای الکتریک می‌توان به پاشنه (نک هیل) تراش‌خورده، تیونرهای Grover Mini-Rotomatics، نات Graph Tech Tusq و بریج و تیل‌پیس LockTone Tune-O-Matic اشاره کرد.

گیتارهای Epiphone Matt Heafy Les Paul Custom Origins در دو رنگ سفید و مشکی و همراه با یک هارد کیس مقاوم و نفیس عرضه خواهند شد و نسخه چپ‌دست تمامی آنها نیز تولید می‌شود. قیمت تعیین‌شده برای مدل‌ شش‌سیم و هفت‌سیم به‌ترتیب ۱۰۹۹ و ۱۱۹۹ دلار است و از امروز در بازار جهانی قابل خریداری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *