رونمایی دانلوپ از یک پدال Cry Baby Wah با مدار فاز داخلی

پدال وا دانلوپ Akira Takasaki Signature Cry Baby Fuzz Wah Pedal

امروز، شرکت آمریکایی دانلوپ از حاصل همکاری خود با آکیرا تاکاساکی (Akira Takasaki)، گیتاریست گروه هوی متال ژاپنی Loudness، رونمایی کرد. این محصول که یک پدال وا از خانواده Cry Baby است، به یک مدار فاز داخلی مجهز است و طراحی ظاهری جذابی دارد.

Akira Takasaki در چهار دهه اخیر، موسیقی‌دوستان را با مهارت و توانایی تکنیکی خود شگفت‌زده کرده است. این نوازنده کهنه‌کار به گیتارهای الکتریک با طراحی و ظاهر جسورانه علاقه زیادی دارد و معمولاً از گیتارهای ESP Random Star یا سازهای ساخت برند ژاپنی زیرمجموعه ESP، یعنی Killer Guitars استفاده می‌کند. این سلیقه و زیبایی‌شناسی، در طراحی پدال وا سیگنچر تاکاساکی نیز به‌خوبی مشهود است.

شرکت دانلوپ، Akira Takasaki Cry Baby Fuzz Wah را به پاسخ‌دهی منحصربه‌فرد، مدار فاز داخلی و قابلیت auto-return مجهز کرده است و با مزین کردن آن به یک رنگ آبی جذاب، یکی از خاص‌ترین کرای بیبی‌های موجود در بازار را خلق کرده است. قابلیت auto-return که در برخی از هم‌‌خانواد‌ه‌های این محصول نیز وجود دارد، به محض برداشته شدن پای کاربر از روی پدال، افکت را سریعاً قطع می‌کند.

در بخش کناری این پدال وا، یک دکمه و یک ناب بزرگ دیده می‌شود که مورد اول برای فعال‌سازی/غیرفعال‌سازی مدار فاز و مورد دوم برای تنظیم آن به کار می‌رود.

برق‌رسانی Dunlop Akira Takasaki Signature Cry Baby Fuzz Wah Pedal از طریق یک باتری ۹ ولت یا منبع تغذیه ۹ ولت امکان‌پذیر است و دو LED برای نمایش وضعیت پدال و مدار فاز روی بدنه آن تعبیه شده است.

پدال وا دانلوپ Akira Takasaki Signature Cry Baby Fuzz Wah Pedal

دانلوپ هنوز هیچ ویدیوی رسمی در مورد این محصول منتشر نکرده است؛ اما مجله ژاپنی Young Guitar چند وقت پیش این پدال را مورد بررسی قرار داد و با توجه به آن بررسی به نظر می‌رسد که Akira Takasaki Cry Baby صدایی عمیق‌تر، توگلویی‌تر و گرم‌تر و در کل، متفاوت از نمونه‌های استاندارد Cry Baby دارد و فعال‌سازی مدار فاز نیز ماهیتی خشن و شبیه به اصوات سینتی‌سایزر به صدای این پدال می‌بخشد.

Takasaki به‌شدت از حاصل همکاری خود با دانلوپ راضی است و این نسخه از کرای بیبی را «بهترین پدال وا برای اجرای زنده موسیقی راک» می‌خواند. او در ادامه صحبت‌های خود با اشتیاق می‌گوید: «از لحظه اول که پای خود را روی این پدال معرکه می‌گذارید، همزمان غرش فاز و افکت وا معمول در اختیار شما قرار می‌گیرد.»

البته Akira Takasaki Cry Baby Fuzz Wah نخستین پدال وا شرکت دانلوپ نیست که دارای مدار فاز است و چند ماه پیش نیز DareDevil Fuzz Wah به بازار عرضه شد که از همین شاخصه بهره‌مند بود و در بخش اخبار گیتارایران به آن پرداختیم.

پدال وا جدید شرکت دانلوپ، از امروز، با قیمت حدود ۲۲۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است.

منبع: Guitar World
نویسنده: Michael Astley-Brown

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *