همکاری Dunlop و Daredevil Pedals در ساخت یک نسخه جدید از Cry Baby

پدال دانلوپ Cry Baby Daredevil Fuzz Wah

امروز، شرکت دانلوپ (Dunlop) خبر از همکاری با Daredevil Pedals، یک شرکت کوچک تولیدکننده پدال، در ساخت نسخه‌ای ویژه از Cry Baby داد.

این پدال وا که Cry Baby Daredevil Fuzz Wah نام دارد، از یک وجه تمایز مهم با نمونه‌های عادی خود برخوردار است. Cry Baby Fuzz Wah به یک مدار فاز (fuzz) با طراحی ویژه مجهز شده است که طبق گفته دانلوپ، می‌تواند صدایی چرخان و بسیار جذاب تولید کند. دموهای منتشرشده از این محصول در فضای مجازی نیز این ادعا را به‌خوبی تأیید می‌کنند.

البته حتی با وجود افزوده شدن مدار فاز مذکور نیز این پدال یک Cry Baby با شاخصه‌های آشنای همیشگی است و همانند دیگر نسخه‌های خود، از یک رابط کاربری بسیار ساده و قابل فهم برخوردار است. با این حال، Cry Baby Daredevil Fuzz Wah، برخلاف همتایان خود، به یک سوییچ بزرگ در بخش راستی بدنه خود تجهیز شده است که می‌توان با استفاده از آن، افکت را از حالت فاز به wah تغییر داد. این سوییچ به دلیل طراحی ویژه خود، سوییچ چوب بیس‌بالی یا Baseball Bat Switch نامیده شده است.

علاوه بر این، با جداسازی پنل زیرین این دستگاه، می‌توان به دو کنترل مخفی آن نیز دست یافت. یکی از این کنترل‌ها وظیفه تنظیم شدت خروجی پدال در حالت فاز و دیگری وظیفه تنظیم شدت خود افکت فاز را بر عهده دارد.

این پدال جدید، بدنه‌ای ویژه و بسیار جذاب دارد که در قسمت پایینی خود، از جنس فلزی با بافتی رگه‌دار و در قسمت متحرک، از آلومینیوم ساب‌خورده ساخته شده است. عاج بخش فوت‌سوییچ این محصول نیز طراحی ویژه‌ و منحصربه‌فردی دارد.

پدال وا دانلوپ

Johnny Wator، مؤسس شرکت Daredevil Pedals در مورد همکاری خود با دانلوپ چنین گفته است: «ساخت این پدال فاز وا با همکاری دانلوپ، نقطه‌ای بسیار مهم برای من و شرکت Daredevil است؛ زیرا شروع کار من به‌عنوان یک سازنده پدال، با یک نسخه از Cry Baby دانلوپ شروع شد. در آن زمان، من پدال کرای بیبی را باز کردم و داخل آن را نگاه کردم تا ببینم که چه تغییراتی می‌توانم درون مدار آن اعمال کنم. در نهایت موفق شدم اولین پدال کاستم خود را تولید کنم. به همین دلیل، این نسخه جدید از کرای بیبی بسیار برای من مهم است و هنگام ساخت آن در کنار دانلوپ، تلاش داشتم آن را به‌گونه‌ای طراحی کنم که وسیله‌ای بسیار الهام‌بخش برای صاحب خود باشد. هدف اصلی من در پروسه طراحی Cry Baby Fuzz Wah، ساخت یک محصول بسیار باکیفیت، متفاوت و بی‌نقص بود که به نوازندگان امکان دهد موسیقی‌هایی بی‌سابقه و انقلابی تولید کنند. باید بگویم که شرکت دانلوپ نیز هدف مرا به بهترین نحو درک کرد و با تجربه و مهارت بی‌نظیر خود، پدالی را پدید آورد که طراحی من را به‌نحوی بسیار جذاب به نمایش می‌گذارد.»

یک ویژگی مهم دیگر در این نسخه جدید از Cry Baby، وجود یک سوییچ بای‌پس حقیقی است که با فشردن آن، کاربر می‌تواند سیگنال گیتار خود را بدون پردازش شدن از پدال عبور دهد.

Dunlop Cry Baby Daredevil Fuzz Wah، از اول ماه ژوئن سال جاری، با قیمت ۲۲۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری خواهد بود. البته که هم‌اکنون نیز می‌توانید این پدال را از وب‌سایت دو شرکت دانلوپ و Daredevil Pedals پیش‌خرید کنید.

نویسنده: Jackson Maxwell
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *