آشنایی با انواع امپلیفایر گیتار

در این ویدیو، آیدین حسن‌زاده در مورد انواع امپلیفایر گیتار الکتریک صحبت می‌کند. او امپ‌های موجود در بازار را از جنبه‌های مختلف دسته‌بندی می‌کند و به‌صورت دقیق، ویژگی‌های هر یک از آنها را برمی‌شمارد. پس چنانچه در انتخاب امپلیفایر گیتار مناسب برای کاربرد و سلیقه خود تردید دارید، تماشای این ویدیوی آموزشی می‌تواند برای شما بسیار سودمند باشد.

امپلیفایر (آمپلی فایر)، دستگاهی است که سیگنال الکتریکی ضعیف دریافت‌شده از پیکاپ گیتار الکتریک را تقویت می‌کند و تأثیری غیر قابل انکار در صدای نهایی ساز دارد. این تأثیر به‌حدی است که برخی از گیتاریست‌های حرفه‌ای عقیده دارند اهمیت امپ در صدای نهایی، حتی از خود گیتار الکتریک نیز بیشتر است و نوازنده باید بخش اعظم بودجه خود را به خرید امپلیفایر اختصاص دهد نه گیتار! (در این مورد پیشنهاد می‌کنیم حتماً ویدیوی جذاب «گیتار یا امپ؛ کدام‌یک مهم‌تر است؟» را تماشا کنید).

در بازار امروز، طیف وسیعی از امپلیفایرهای گیتار الکتریک وجود دارد و هر نوازنده‌ای می‌تواند بنا بر بودجه، سلیقه، سبک و نیاز خود، یک گزینه مناسب پیدا کند. اما همین تنوع بالای گزینه‌ها، با وجود جذابیت بسیار، انتخاب امپ گیتار را سخت و پیچیده کرده است. به‌علاوه، زمانی که مشخصات و توضیحات یک امپ را مطالعه می‌کنید، ممکن است با اصطلاحاتی چون تیوب، سالید استیت، هایبرید، دیجیتال، کومبو، استک، هِد، کبینت و غیره مواجه شوید و از مفهوم دقیق آنها اطلاعی نداشته باشید. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم در قالب یک ویدیوی جامع و دیدنی، انواع امپ‌های گیتار الکتریک، ویژگی‌های هر یک از آنها و اصطلاحات پُرکاربرد در این زمینه را توضیح دهیم تا مسیر انتخاب برای شما بسیار آسان‌تر شود.

شایان ذکر است که شما می‌توانید از طریق بخش «آکادمی» در وب‌سایت گیتار ایران یا کانال آپارات گیتار ایران، به مجموعه بسیار بزرگی از ویدئوهای بررسی محصول و آموزش گیتار، یوکللی، درامز و تولید موسیقی دسترسی داشته باشید.

ناموجود
۶,۶۵۰,۰۰۰ تومان
۲۲,۴۵۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۳۹,۲۵۰,۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *