Way Huge Attack Vector: ترکیبی از دو افکت فیزر و انولوپ

Way Huge Attack Vector: ترکیبی از دو افکت فیزر و انولوپ

چند روز پیش، شرکت وی هیوج (Way Huge) از یک پدال جدید پرده برداشت که ترکیبی از دو افکت فیزر و انولوپ را در بدنه‌ای کوچک ارائه می‌کند.

این محصول جدید که در سری Way Huge Smalls به بازار عرضه می‌شود، Attack Vector نام دارد و طبق گفته شرکت سازنده، پدالی مناسب برای نوازندگانی ریسک‌پذیر است که قصد دارند تنی غیرمعمول با گیتار خود تولید کنند.

Attack Vector با ترکیب دو افکت فیز و انولوپ، تعداد بی‌شماری افکت غیرمعمول و عجیب تولید می‌کند و تاثیری بی‌شباهت به هر پدال دیگری بر روی تن گیتار می‌گذارد.

با استفاده از سوییچ سه‌حالته تعبیه‌شده در وسط بدنه Attack Vector، کاربر می‌تواند دو افکت فیز و انولوپ را به‌صورت مجزا فعال کند یا با قراردهی سوییچ در موقعیت وسط، هر دو افکت‌ را به‌صورت همزمان به سیگنال گیتار خود بیفزاید. در هر یک از این حالات، چند پارامتر صوتی در دسترس نوازنده قرار دارد که شخصی‌سازی صدای پدال را امکان‌پذیر می‌کنند.

اما طبق گفته وی هیوج، جذابیت اصلی Attack Vector هنگامی نمایان می‌شود که از دو افکت آن به‌صورت همزمان استفاده شود. این پدال، در این حالت می‌تواند افکت‌هایی بی‌همتا و منحصربه‌فرد تولید کند که تا به‌حال، در هیچ پدال دیگری شنیده نشده است.

بر روی پنل رویی Attack Vector، چهار ناب تعبیه شده است که می‌توان با استفاده از آنها، هر یک از افکت‌ها را به‌صورت مجزا کنترل کرد و میزان تداخل آنها با یکدیگر را نیز تنظیم کرد. درک کارکرد این چهار ناب بسیار آسان است و نوازنده می‌تواند با استفاده از آنها، به‌سرعت پدال را همانگونه که می‌خواهد تنظیم کند.

پدال وی هیوج Attack Vector

کنترل‌های تعبیه‌شده در سمت چپ پنل رویی Attack Vector، مربوط به افکت فیزر آن هستند. ناب بالایی در این قسمت که اندازه بزرگتری دارد، Speed نام دارد که با چرخاندن آن، می‌توان سرعت چرخش افکت فیز را کنترل کرد. ناب کوچکتر پایینی که Feedback نام دارد، امکان افزایش رزونانس افکت و تولید افکتی شدیدتر را به کاربر می‌دهد.

دو ناب تعبیه‌شده در سمت راست پدال نیز مربوط به فیلتر انولوپ آن هستند. در اینجا ناب بزرگتر، Range نام دارد که می‌توان با استفاده از آن، اوج انولوپ را تنظیم کرد. ناب کوچکتر نیز Sensitivity نام دارد که وظیفه تغییر داینامیک سیگنال را بر عهده دارد.

طبق گفته وی هیوج، Attack Vector می‌تواند علاوه بر گیتار الکتریک، با گیتار بیس نیز عملکردی خوب داشته باشد و افکت‌هایی جذاب به صدای آنها بیفزاید.

البته به نظر می‌رسد این پدال برای همه نوازندگان مناسب نیست و اصوات عجیب و نامتداول آن، بیشتر برای افرادی طراحی شده است که به دنبال یک ماجراجویی صوتی هستند.

Way Huge Smalls Attack Vector هم‌اکنون و با قیمت ۲۰۰ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است.

منبع: Guitar.com
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *