رد کردن

جشن تولد سی سالگی Way Huge با نسل سوم پدال Red Llama

پدال اوردرایو وی هیوج

سی سال پیش، شرکت کالیفرنیایی وی هیوج (Way Huge)، از اولین پدال خود که یک پدال اوردرایو به نام RL2 Red Llama بود، رونمایی کرد.

وی هیوج که در سال ۱۹۹۲ توسط یک فرد خبره در زمینه الکترونیک به نام جرج تریپس (Jeorge Tripps) تأسیس شد، در طی دوران فعالیت خود، پدال‌های باکیفیت متعددی را به بازار عرضه کرده است که امروزه طرفداران بسیاری دارند. اما این شرکت در سال ۱۹۹۹ و با شروع فعالیت جرج تریپس در شرکت Line 6 تعطیل شد. تریپس در آن زمان تمام تمرکز خود را بر طراحی پدال‌های مادلینگ چهار-دکمه انقلابی Line 6 معطوف کرده بود.

Way Huge در طول حدود هفت سال فعالیت خود، تنها حدود ۳۰۰۰ دستگاه پدال تولید کرد و همین تعداد کم آنها، باعث شد که با قیمت‌هایی نجومی در بازار پدال‌های دست دوم معامله شوند.

حتی امروزه نیز RL2 Red Llama که اولین پدال این شرکت محسوب می‌شود، طرفداران بی‌شماری دارد و در صورتی که یکی از صاحبان این پدال قصد فروش آن را داشته باشد، آن را با قیمتی بسیار بالا آگهی می‌کند و معمولاً نیز می‌تواند آن را در مدت زمانی کم به فروش برساند.

Jeorge Tripps
جرج تریپس (بنیان‌گذار برند وی هیوج)

جرج تریپس اکنون در شرکت Jim Dunlop و در منصب مدیر توسعه محصولات مشغول به کار است و علاوه بر برندهای MXR و Cry Baby، بر برندی که خود ۳۰ سال پیش تأسیس کرده بود نیز نظارت دارد.

اما نام وی هیوج چه زمانی دوباره زنده شد؟ شرکت دانلوپ در سال ۲۰۰۹ تصمیم گرفت تا این برند را به مالکیت خود درآورد و آن را برای بار دیگر به‌عنوان یک برند پرطرفدار زنده کند. از اولین محصولاتی که Way Huge پس از تبدیل شدن به زیرمجموعه دانلوپ به بازار عرضه کرد می‌توان به پدال‌های Swollen Pickle Jumbo Fuzz و Fat Sandwich Harmonic Saturator اشاره کرد.

در سال ۲۰۱۲ اما این برند تصمیم گرفت که نسل جدید اولین و تقریباً پُرطرفدارترین پدال خود یعنی RL2 Red Llama را به بازار عرضه کرد. این محصول، Red Llama Mk II نام گرفت و با موفقیت بسیار خوبی نیز مواجه شد.

در سال ۲۰۱۷ نیز وی هیوج از نسخه‌ای کوچک‌تر از Red Llama به نام WHE206 Red Llama 25th Anniversary Overdrive رونمایی کرد که از امکاناتی جدید مانند یک ناب Hi-Cut برخوردار بود.

پدال اوردرایو وی هیوج Red Llama Overdrive Mk III
Way Huge Smalls Red Llama Overdrive MkIII

اکنون با فرا رسیدن تولد سی سالگی Way Huge، این برند از عرضه نسخه‌ای جدید از پدال محبوب خود خبر داده است.

این پدال اوردرایو جدید که از بدنه کوچک سری Smalls برخوردار است، WM23 Red Llama Overdrive MkIII نام دارد و ماهیت صوتی گرم و منحصربه‌فرد نسخه اولیه Red Llama را در بدنه‌ای کوچک و کاربردی ارائه می‌کند.

Way Huge ادعا می‌کند که با آزمایش چندین و چند قطعه مدرن، بالاخره توانسته است تا صدا و پاسخ‌دهی استثنایی و حساسیت بالای پدال‌های دهه نود خود را در قالب پدالی مدرن تولید کند.

نسخه جدید Red Llama با وجود اندازه کوچک خود، توانایی تولید بازه‌ای وسیع از اصوات، از صداهای کرانچ ملایم و شبیه به امپلیفایرهای لامپی Tweed شرکت فندر تا صداهای عظیم و غول‌آسا را دارد.

Way Huge Smalls Red Llama Overdrive MkIII از امروز با قیمت ۱۴۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است.

منبع: MusicRadar
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *