عرضه نسخه جدید سینتی‌سایزر M توسط Waldorf

سینتی سایزر والدورف

در سال ۲۰۲۱، شرکت آلمانی والدورف میوزیک از یک سینتی سایزر ترکیبی (hybrid) به نام M رونمایی کرد که تلفیقی از اسیلاتورهای دیجیتال و امپ و فیلترهای آنالوگ را در خود جای داده بود و به عقیده ما، یک دستگاه استثنایی و تحسین‌برانگیز بود. M از پلی‌فونی ۸ آوایی برخوردار بود که شاید برای نیاز برخی از کاربران کافی نبوده است؛ زیرا والدورف پس از حدود دو سال، تصمیم گرفته است که نسخه ۱۶ آوایی این محصول را نیز به بازار عرضه کند.

اگر در حال حاضر سینتی‌سایزر M را در اختیار دارید، می‌توانید با خرید یک بخش الحاقی به نام M Voice Expansion V0.6، تعداد آواهای سینت خود را به ۱۶ عدد برسانید. این کار دردسر چندانی ندارد و هر کسی می‌تواند آن را انجام دهد؛ اما ممکن است یک مانع بر سر راه شما وجود داشته باشد و آن هم هزینه‌ای است که باید برای خرید این بخش الحاقی بپردازید. طبق اعلام شرکت سازنده، M Voice Expansion V0.6 حدود ۷۰۰ یورو قیمت دارد که به هیچ وجه مبلغ کمی نیست. با این حال، اگر علاقه بسیاری به افزایش آواهای سینتی‌سایزر خود دارید، این روش بهینه‌ترین و تمیزترین روش ممکن است.

ماژول سینتی سایزر Waldorf M Voice Expansion V0.6
Waldorf M Voice Expansion V0.6

از سایر جهات، نسخه ۱۶ آوایی M فرقی با نسخه ۸ آوایی ندارد و همانطور که در نقد و بررسی نسخه قبلی اشاره کردیم، این محصول یک برداشت مدرن و بی‌نقص از سینتی‌سایزرهای کلاسیک است.

Waldorf M 16Voice نیز همچون برادر کوچک‌تر خود، از دو حالت پخش ویوتِیبل (کلاسیک و مدرن) برخوردار است، فیلترهای آن بسیار خوش‌صدا هستند و حتی می‌توانید پچ‌های خود را از سینت کلاسیک Waldorf Microwave به آن منتقل کنید.

نسخه ۱۶ آوایی M، با قیمت ۲۳۰۸ یورو به بازار عرضه شده است که ۴۲۹ یورو از قیمت نسخه ۸ آوایی بالاتر است. این محصول از امروز در فروشگاه‌های منتخب قابل خریداری است.

منبع: MusicRadar
نویسنده: Ben Rogerson

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *