آشنایی با انواع گیتار الکتریک

در این ویدیو، آیدین حسن‌زاده در مورد انواع گیتار الکتریک صحبت می‌کند. او گیتارهای الکتریک موجود در بازار را از نظر شکل بدنه، نوع پیکاپ و نوع بریج دسته‌بندی می‌کند و علاوه بر آن، به مواردی چون اشکال مختلف دسته، ترکیب‌های معمول پیکاپ و چوب‌های پُراستفاده در ساخت بدنه این ساز نیز اشاره می‌کند. پس چنانچه در انتخاب گیتار الکتریک مناسب برای کاربرد، سلیقه و سبک خود تردید دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً این ویدیوی آموزشی را تا انتها تماشا کنید.

از اوایل دهه پنجاه میلادی که لئو فندر، بنیان‌گذار شرکت افسانه‌ای Fender، مدل Esquier را به‌عنوان نخستین گیتار الکتریک سالید بادی جهان به‌صورت عمده تولید و روانه بازار کرد، کمپانی‌های بی‌شماری در اقصی نقاط جهان قدم به این عرصه گذاشته‌اند. این شرکت‌ها، با توجه به خواسته‌ها و نیازهای نوازندگان سبک‌ها و دهه‌های مختلف، مدل‌هایی بسیار متنوع را تولید کرده‌اند و هر یک به سهم خود کوشیده‌اند تا مرزهای طراحی و عملکرد این ساز را فراتر ببرند. در نتیجه، امروزه اگر قصد خرید گیتار الکتریک را داشته باشید، با طیف وسیعی از گزینه‌ها با اشکال، ویژگی‌ها و قیمت‌های مختلف مواجه می‌شوید و این امر بدون شک می‌تواند نوازندگان مبتدی را سردرگم کند. از این رو، تصمیم گرفتیم تا در قالب یک ویدیوی جذاب، انواع گیتار الکتریک و شاخصه‌های هر یک از آنها را بررسی کنیم تا حداقل، گزینه‌های پیش روی شما کمی محدودتر شوند و بتوانید انتخابی آگاهانه‌تر داشته باشید.

همچنین، برای شناخت کامل و دقیق بهترین برندهای گیتار الکتریک حال حاضر جهان و تاریخچه و مدل‌های مشهور هر یک از آنها، پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی «آشنایی با برندهای گیتار الکتریک» را تماشا کنید.

شایان ذکر است که شما می‌توانید از طریق بخش «آکادمی» در وب‌سایت یا کانال آپارات گیتار ایران، به مجموعه بسیار بزرگی از ویدئوهای بررسی محصول و آموزش گیتار، تئوری موسیقی، یوکللی، درامز و تولید موسیقی دسترسی داشته باشید.

۱۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان
۶۹,۲۰۰,۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *