Ampworx High-Gain: سه پدال پری‌امپ جدید از TC Electronic

Ampworx: سه پدال پری‌امپ جدید از TC Electronic

دیروز، شرکت TC Electronic از چند پدال پری‌امپ رونمایی کرد که به‌طور مشخص برای دوستداران تُن‌های کلاسیک موسیقی راک و متال ساخته و پرداخته شده‌اند. این پدال‌ها که در قالب مجموعه‌ای جدید به نام Ampworx High-Gain عرضه می‌شوند، عبارتند از JIMS 800 ،Dual Wreck و V550. همانطور که از نام این سه محصول روشن است، هر یک از آنها از روی یک امپلیفایر گیتار مشهور ساخته شده‌ است.

TC Electronic می‌گوید که در تولید سری Ampworx، حداکثر دقت در بازآفرینی‌ تُن و از سوی دیگر، سادگی و سهولت استفاده از پدال را مد نظر داشته است. بدین نحو، به جای آنکه این پدال‌ها گستره‌ای وسیع از تُن‌ها را در اختیار کاربر بگذارند، هر یک از آنها تنها صدای یک امپلیفایر به‌خصوص را با دقت، جزئیات و وفاداری بسیار بالا ارائه می‌دهد. البته محصولات سری Ampworx به امکانات کاربردی و مدرنی مجهز شده‌اند که انعطاف‌پذیری آنها را افزایش می‌دهد؛ اما تلاش شده است که این امکانات، تأثیری بر ماهیت صوتی افکت نگذارند.

بسیاری از شاخصه‌های JIMS 800 ،Dual Wreck و V550 با هم مشترک هستند که از آن جمله می‌توان به بهره‌مندی از فناوری مادلینگ دیجیتال TC Electronic، قابلیت Pre-Boost و Post-Boost، ایمپالس ریسپانس کبینت Celestion، خروجی هدفون، خروجی DI، اتصال USB و دکمه PRESENCE برای شکل‌دهی به تُن پدال اشاره کرد.

در ادامه خبر، نگاهی کوتاه به هر یک از این سه پدال پری‌امپ خواهیم انداخت.

TC Electronic JIMS 800

پدال گیتار TC Electronic JIMS 800

نخستین عضو از سری Ampworx که در این مطلب به آن می‌پردازیم، JIMS 800 است که از روی نمونه‌ای تغییریافته از امپلیفایر مارشال JCM 800 ساخته شده است. این پدال به‌صورت پیش‌فرض در حالت Dual Channel کار می‌کند. در این حالت، پدال همواره فعال است و کاربر می‌تواند دقیقاً همچون JCM 800، به‌راحتی میان دو کانال مختلف با مشخصه‌های صوتی متفاوت سوئیچ کند. اما اگر به این حالت نیازی ندارید و ترجیح می‌دهید از JIMS 800 مثل یک پدال معمولی استفاده کنید، باید حالت Bypass را فعال کنید. بدین نحو می‌توانید پدال را با فشردن فوت‌سوئیچ فعال یا غیرفعال کنید و زمانی که پدال را فعال می‌کنید، تنها به کانال منتخب خود دسترسی خواهید داشت.

بر روی بدنه TC Electronic JIMS 800، سه ناب برای تنظیم گِین، بوست و لِوِل، سه ناب برای تنظیم فرکانس‌های بیس، میدرنج و تربل و دو فوت‌سوییچ برای فعال‌سازی بوست و تغییر کانال در نظر گرفته شده است.

JIMS 800 با قیمت ۱۴۹ دلار به بازار عرضه شده است.

TC Electronic Dual Wreck

پدال گیتار تی سی الکترونیک

پس از JIMS 800، به سراغ Dual Wreck می‌رویم که تُن امپلیفایر Mesa/Boogie Dual Rectifier را بازتولید می‌کند. Dual Rectifier را بدون شک می‌توان یکی از تأثیرگذارترین امپ‌ها بر موسیقی راک، گرانج و متال دهه نود میلادی دانست و صدای منحصربه‌فرد آن در بسیاری از آثار مشهور این دوره شنیده می‌شود.

در Dual Wreck نیز همان حالات Dual Channel یا Bypass وجود دارد و می‌توان به‌راحتی یکی از این دو حالت را انتخاب کرد. اما کنترل‌های این پدال کمی با JIMS 800 متفاوت است و این بار پارامتری به نام Tight، جای پارامتر Boost را بر روی بدنه گرفته است. سایر پارامترهای Dual Wreck تفاوتی با JIMS 800 ندارد و از همان ناب‌های گِین، لِوِل و EQ و فوت‌سوئیچ‌های فعال‌سازی بوست و تغییر کانال برخوردار است.

پدال تی‌سی الکترونیک Dual Wreck نیز با قیمت ۱۴۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است.

TC Electronic V550

پدال گیتار تی سی الکترونیک

آخرین محصول جدید تی‌سی الکترونیک که در این خبر به آن می‌پردازیم، V550 است که بر اساس امپلیفایر مشهور ۵۱۵۰ طراحی شده است. ۵۱۵۰ ابتدا توسط شرکت Peavey برای ادی ون هیلن (Eddie Van Halen) ساخته شد و امروزه با برند EVH تولید می‌شود. این امپلیفایر نیز تأثیری انکارناپذیر بر موسیقی راک و متال گذاشته است و بدون شک، پدال پری‌امپ V550 می‌تواند برای بسیاری از نوازندگان گیتار الکتریک جذاب باشد.

قابلیت‌ها و کنترل‌های V550 تفاوت چندانی با هم‌خانواده‌های خود ندارد و از همان حالات Dual Channel و Bypass و تقریباً همان کنترل‌ها برخوردار است. تنها تفاوت آن، بهره‌مندی از کنترل Reso به جای کنترل‌های Boost و Tight است.

این محصول نیز همچون هم‌خانواده‌های خود با قیمت ۱۴۹ دلار روانه بازار شده است.

منبع: Sound On Sound

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *