رونمایی Supro از یک امپلیفایر و کابینت جدید

آمپلی فایر گیتار الکتریک

شرکت آمریکایی Supro، دو روز پیش از یک امپلیفایر گیتار ۵۰ وات و یک کابینت جدید از سری Royale رونمایی کرد.

در مشخصات این امپ جدید که Royale Head نام دارد، نکاتی بسیار جذاب برای دوستداران تُن کلین و صاحبان پدال‌بوردهای بزرگ به چشم می‌خورد. Royale Head مجهز به یک ورودی افکت با قابلیت کنترل از طریق فوت‌سوییچ است و از بوست و ریورب فنر با مدار لامپی نیز برخوردار است.

طبق گفته Supro، این دستگاه می‌تواند تجربه حسی فوق‌العاده‌ای به نوازنده خود بدهد و جزئیاتی بی‌سابقه از تن گیتار الکتریک را به نمایش بگذارد. این ادعا می‌تواند هم یک مزیت به شمار برود و هم یک عیب؛ زیرا اگر امپلیفایر در عمل نیز چنین عملکردی داشته باشد، کوچک‌ترین اشتباهات نوازندگی شما را به گوش شنوندگان می‌رساند و برای ارائه اجرایی تمیز با آن، باید دقت بسیاری به خرج دهید. البته همین امکانات تُنال فوق‌العاده است که گیتار الکتریک را به سازی متفاوت و جذاب تبدیل می‌کند.

Royale Head می‌تواند در حالت Class A خالص، ۳۵ وات توان تولید کند و مانند سایر امپ‌های کلاسیک شرکت سوپرو، میدرنجی برجسته و نرم ارائه کند. اما اگر تنی مدرن‌تر بخواهید نیز می‌توانید از این امپ در حالت Class AB استفاده کنید تا توان آن به ۵۰ وات برسد و بیسی دقیق و قوی همراه با پاسخ‌دهی بسیار سریع حاصل شود.

امپلیفایر و کابینت Supro

پنل کنترلی هد جدید Royale، از ناب‌های ولوم، بوست، تربل، مید، بیس، میزان ریورب، طول ریورب و مستر تشکیل شده است. در کنار این ناب‌ها نیز سوییچی جهت تغییر حالت دستگاه میان دو حالت Class A و Class AB، سوییچ خاموش/روشن و سه سوییچ برای کنترل افکت لوپ، بوست و ریورب به چشم می‌خورد.

در بخش پشتی امپلیفایر، چهار خروجی اسپیکر با امپدانس‌های ۴ و ۸ اهم و یک خروجی با امپدانس ۱۶ اهم تعبیه شده است. همچنین، ورودی‌های فوت‌سوییچ جهت کنترل افکت لوپ، ریورب و بوست نیز در این بخش به چشم می‌خورد.

هد Royale در بخش پری‌امپ خود از سه لامپ ۱۲AX7، یک لامپ ۱۲AT7 و یک لامپ دیگر از نوع ۱۲DW7 بهره‌مند است و یک جفت لامپ از نوع ۵۸۸۱ نیز در بخش پاور امپ آن به کار گرفته شده است.

این مدار در بدنه‌ای از چوب درخت تبریزی قرار گرفته است که به رنگ مشکی شکیل Black Scandia Tolex و حاشیه‌کاری کرم‌رنگ مزین شده است.

امپلیفایر و کابینت Supro

اما همانگونه که در ابتدای خبر گفته شد، علاوه بر این محصول، از یک کابینت جدید از سری Royale نیز رونمایی شده است.

این کابینت اسپیکر ۱x12، ظاهری کاملاً همخوان با امپ جدید Royale دارد و از همان بدنه ساخته‌شده از چوب درخت تبریزی و فینیش زیبا برخوردار است. در این محصول از یک اسپیکر ۱۲ اینچی ویژه از نوع Supro BD12 بهره گرفته شده است که قدرت بسیار بالایی دارد و همان صدای تمیز و میدرنج کوبنده دیگر اسپیکرهای سری Royale را با حجمی بیشتر تولید می‌کند.

به نظر می‌رسد که این ترکیب، گزینه‌ای بی‌نظیر برای افرادی است که می‌خواهند امپ آنها حجم صدای بسیار بالایی داشته باشد و در عین حال، تُن گیتارشان دستخوش تغییر نشود.

امپ و کابینت جدید سری Royale شرکت سوپرو با قیمت‌های به‌ترتیب ۱۴۹۹ و ۶۶۹ دلار به بازار عرضه شده‌اند.

منبع: MusicRadar
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *