Cloudburst: یک پدال ریورب جدید از Strymon

پدال ریورب استرایمون

روز گذشته، شرکت آمریکایی Strymon از یک پدال ریورب جدید به نام Cloudburst رونمایی کرد.

اگر Strymon را بشناسید، می‌دانید که این شرکت علاقه‌ای بسیار به افکت ریورب دارد و طی سالهای گذشته، پدال‌های ریوربی با عملکرد استثنایی را به بازار عرضه کرده است.

پدال‌های ریورب سری Sky استرایمن، نام این برند را بر سر زبان موزیسین‌ها انداختند و مجلات تخصصی بررسی تجهیزات موسیقی را نیز به تحسین واداشتند. جدیدترین عضو این سری، یعنی Bluesky V2 نیز به‌تازگی از مجلاتی نظیر Guitar.com امتیازاتی بسیار بالا کسب کرده و یک پدال بسیار کاربردی با ماهیت صوتی فوق‌العاده توصیف شده است.

تصاویر آخرین پدال ریورب Strymon، یعنی Cloudburst، چند روز پیش در یک وب‌سایت فروش تجهیزات موسیقی ایتالیایی با نام Guitar Bomb دیده شد. در آن زمان، استرایمن از این محصول به‌طور رسمی رونمایی نکرده بود و مشخصات فنی آن نیز اعلام نشده بود. اما اکنون، این پدال رسماً به بازار عرضه شده است.

پدال ریورب Strymon Cloudburst

بر روی پنل رویی Cloudburst، یک رابط متشکل از پنج ناب با نام‌های Decay ،Mix ،Pre-Delay ،Tone و Mod تعبیه شده است. در میان این ناب‌ها نیز یک سوییچ سه‌حالته وجود دارد که وظیفه فعال‌سازی یک قابلیت جدید و جذاب با نام Ensemble به عهده آن است. طبق گفته استرایمن، با فعال‌سازی این قابلیت و نواختن ساز، اصواتی همانند یک پد الکترونیک همراه صدای ساز شما می‌شود و جذابیتی مضاعف به آن می‌بخشد. همچنین در زمان فعال بودن قابلیت Ensemble، تغییر پیکاپ و تنظیمات گیتار، باعث ایجاد تغییراتی جالب در صدا نیز می‌شود و می‌تواند تنی الهام‌بخش تولید کند. بر اساس ادعای شرکت سازنده، چنین قابلیتی تا کنون در هیچ پدالی تعبیه نشده است.

شرکت استرایمن درباره این محصول چنین گفته است: «در زمان ساخت Cloudburst، سعی داشتیم تا پدالی طراحی کنیم که استفاده از آن، از تمامی پدال‌های پیشین ما آسان‌تر باشد؛ در نتیجه، هیچ قابلیت پنهان یا ثانویه‌ای در Cloudburst تعبیه نشده است و کنترل آن تنها با چند ناب و یک سوییچ با نام‌هایی عادی و واضح صورت می‌گیرد. این امر باعث می‌شود که نوازنده بتواند به‌سرعت و بدون آزمون و خطای بسیار، پدال را تنظیم کرده و تن مورد نظر خود را از آن دریافت کند.»

پدال ریورب Strymon Cloudburst، هم‌اکنون و با قیمت ۲۷۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است.

منبع: Guitar.com
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *