Brig: پدال دیلی جدید Strymon

روز گذشته، شرکت Strymon از یک پدال دیلی آنالوگ جدید با فناوری bucket-brigade رونمایی کرد که در واقع، نسخه‌‌‌ای متفاوت و کوچکتر از پدال مشهور Brigadier این شرکت است.

این محصول جدید که Brig نام دارد، بدنه‌‌‌ای کوچک و جمع‌و‌جور، دقیقاً شبیه به بدنه دیگر پدال جدید استرایمن، یعنی Cloudburst دارد و می‌تواند افکت دیلی را در سه حالت کلی مختلف تولید کند که با الهام از مدار سه یونیت افکت bucket-brigade مختلف طراحی شده‌اند.

طبق گفته استرایمن، حالت ۳۲۰۵ در Brig، پژواک‌هایی خشن و سرد تولید می‌کند که هر یک از آنها می‌تواند به‌صورت تصادفی، ماهیتی متفاوت از دیگری داشته باشد. گفته می‌شود هنگامی که پدال در این حالت عملکرد قرار دارد، می‌توان با استفاده از آن، بازه‌‌‌ای وسیع از افکت‌ها، از پژواک‌هایی به سبک دیلی slapback تا افکت‌های صوتی یادآور فیلم‌های علمی-تخیلی را تولید کرد. دیگر حالت موجود در پدال جدید استرایمن، ۳۰۰۵ نام دارد که با الهام از عملکرد دو مدار دیلی MN3005 هنگام کار با برق ۱۵ ولت طراحی شده است. این حالت، ارائه‌کننده زمان دیلی طولانی‌تر و هدروم بالاتر است و تکرارهایی گرم و ظریف با حس‌وحالی رویایی را در اختیار نوازنده می‌گذارد. حالت عملکرد سوم و نهایی Brig نیز Multi نام دارد که تولید اصواتی بسیار پیچیده با یک میدان صوتی بسیار وسیع را امکان‌پذیر می‌کند.

طبق گفته استرایمن، در صورتی که کاربر حالت ۳۲۰۵ را انتخاب کند و سپس زمان دیلی را روی حداقل و پارامتر modulation را روی حداکثر قرار دهد، می‌تواند از Brig به‌عنوان یک پدال کورس BBD نیز استفاده کرد.

بر روی پنل رویی Brig، پنج ناب کنترل اصلی تعبیه شده است که Time ،Repeats ،Mod ،Mix و Filter نام دارند. اجزای این رابط کنترلی، بسیار شبیه به نمونه موجود در برادر بزرگتر این محصول، یعنی Brigadier است؛ با این تفاوت که در Brig، ناب Filter جایگزین ناب Bucket Loss در Brigadier شده است.

همچنین قابلیت تپ تمپو بدون تداخل در افکت نیز در این مدل جدید تعبیه شده است که می‌توان از طریق فوت‌سوییچ این پدال به آن دسترسی داشت. علاوه بر این، می‌توان با استفاده از ناب Time، ارزش زمانی تپ تمپو را مشخص کرد.

پدال دیلی Strymon Brig

در بخش اتصالات، Strymon Brig از یک ورودی و خروجی استریو در قالب جک‌های TRS، یک پورت USB-C و اتصال MIDI در قالب یک جک TRS دیگر با ۳۰۰ پریست و ورودی آنالوگ JFET اختصاصی استرایمن برخوردار است.

Pete Celi، متخصص پردازشگرهای سیگنال دیجیتال، طراح صدا و البته یکی از مؤسسین شرکت Strymon درباره Brig چنین گفته است: «در پایان فرایند طراحی این پدال، محصولی به‌واقع استثنایی حاصل شد که از انتظارات ما نیز پیشی گرفت. پژواک‌های تولیدی و ماژولیشن در Brig به شکلی طراحی و تنظیم شده‌اند که بازه صوتی بسیار وسیعی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند و نوازندگان می‌توانند با استفاده از آن، افکت دیلی را تقریباً به هر شکل ممکن تولید کنند. نوازندگی با این پدال دیلی به‌حدی لذت‌بخش است که احتمالاً هنگام استفاده از آن، حساب زمان از دستتان درخواهد رفت!»

Gregg Stock، مدیرعامل و دیگر مؤسس شرکت Strymon نیز درباره Brig چنین اظهار نظر کرده است: «ما در استرایمن از Brig بسیار راضی هستیم. این پدال می‌تواند انواعی بسیار گوناگون از افکت دیلی و اتصالاتی بسیار کاربردی را در پلتفرم پدال‌های کوچک‌تر و ارزان‌قیمت‌تر ما که اولین بار با Cloudburst به بازار معرفی شد، ارائه کند. بازخورد افرادی که این محصول را پیش از عرضه به بازار مورد آزمایش قرار داده‌اند، چه کارمندان شرکت استرایمن و چه هنرمندان مشهور، بسیار مثبت بوده است و انتظار داریم که دیگر موزیسین‌ها نیز با استفاده از آن، بتوانند افکت دیلی را به شکلی کاملاً ایده‌آل تجربه کنند.»

پدال دیلی Strymon Brig، هم‌اکنون و با قیمت ۲۵۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است؛ قیمتی که این پدال را به محصولی مقرون‌به‌صرفه نسبت به سایر تولیدات Strymon تبدیل می‌کند. همین امر نیز باعث می‌شود که Brig گزینه‌‌‌ای بسیار مناسب برای افرادی باشد که به دنبال یک پدال دیلی باکیفیت هستند و قصد دارند اولین محصول خود را از استرایمن خریداری کنند.

نویسنده: Crystal Koe
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *