آموزش گیتار: اصول ریتم‌نوازی (قسمت اول)

در این ویدئوی آموزشی، آیدین حسن‌زاده درباره اصول ریتم‌نوازی و الگوهای استرامینگ صحبت می‌کند و با ذکر مثال‌های کاربردی، این مبحث مهم را به شکلی روشن شرح می‌دهد.

بسیاری از نوازندگان مبتدی، در درک الگوهای استرامینگ مختلف با مشکل مواجه می‌شوند و به همین دلیل نمی‌توانند آهنگ‌های مورد علاقه خود را به شکل صحیح بنوازند. اما برخلاف آنچه شاید در ابتدا به نظر برسد، نواختن این الگوها و ریتم‌ها دشوار نیست و تنها کافیست منطق و اساس شکل‌گیری آنها را درک کنیم. آیدین حسن‌زاده در این ویدیو تلاش می‌کند این منطق را به ساده‌ترین شکل ممکن بیان کند تا هر نوازنده‌ای بتواند آن را درک کند و دانش و مهارت خود در نوازندگی گیتار را گسترش دهد.

به‌علاوه، قسمت دوم آموزش اصول ریتم‌نوازی نیز در این صفحه قابل مشاهده است.

شایان ذکر است که برای درک مباحث اشاره‌شده در این ویدیوی آموزشی، بهتر است ابتدا ویدیوهای «ارزش زمانی نت‌ها»، «تمریناتی برای یادگیری ارزش زمانی نت‌ها» و «آشنایی با مفهوم ضرب و ضد ضرب» را تماشا کنید.

همچنین شما می‌توانید از طریق بخش «آموزش» در وب‌سایت گیتارایران یا کانال آپارات گیتارایران، به مجموعه بسیار بزرگی از ویدئوهای آموزش گیتار، یوکللی، درامز و تولید موسیقی دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *