HyperSwitch: یک سوییچ انتخاب پیکاپ پیشرفته از سیمور دانکن

Seymour Duncan HyperSwitch

طی رویداد NAMM 2023، شرکت سیمور دانکن (Seymour Duncan) از یک سوییچ انتخاب پیکاپ به نام HyperSwitch رونمایی کرد که یک ویژگی جالب و جدید در خود دارد.

HyperSwitch می‌تواند از طریق بلوتوث به تلفن همراه و اپلیکیشن ویژه خود متصل شده و چندین و چند ترکیب پیکاپ را بدون نیاز به انجام سیم‌کشی فیزیکی و تنها با لمس یک گزینه در اختیار کاربر قرار دهد.

در واقع، با استفاده از Seymour Duncan HyperSwitch و اپلیکیشن اختصاصی آن،‌ می‌توان سیم‌کشی اکثر ست‌های پیکاپ سینگل کویل و هامباکر متداول را به شکلی بسیار مؤثر تغییر داد و در کسری از ثانیه به ده‌ها ترکیب پیکاپ مختلف با تفاوت‌هایی جزئی دسترسی داشت.

در حقیقت به نظر‌ می‌رسد که این سوییچ نوآورانه‌ می‌تواند دنیای مدارهای الکترونیک گیتارها را دگرگون کند. اپلیکیشن ویژه سیمور دانکن،‌ امکاناتی نظیر coil-split در پیکاپ‌های هامباکر، وارونه‌سازی قطبیت پیکاپ‌ها، تعریف ترکیب‌های پیکاپ دلخواه برای هر موقعیت سوییچ و امکانات بسیار دیگری را بدون نیاز به ایجاد تغییر در سیم‌کشی اصلی گیتار در اختیار کاربر قرار دهد.

برای جفت‌سازی HyperSwitch با اپلیکیشن آن در تلفن همراه، تنها لازم است تا بلوتوث تلفن همراه خود را فعال کرده و سوییچ را چند بار به بالا و پایین حرکت دهید. پس از این پروسه، مجموعه‌‌ای جامع از تنظیمات مربوط به پیکاپ‌های نصب‌شده بر روی گیتار و متصل به سوییچ، در اپلیکیشن نمایان‌ می‌شود و‌ می‌توانید به تمامی آنها از طریق تلفن همراه خود دسترسی داشته باشید. برای مثال، در این اپلیکیشن، سه حالت کارکرد کلی برای پیکاپ‌های سینگل کویل موسوم به Standard ،Reverse و Off وجود دارد که همانگونه که از نامشان پیداست،‌ می‌توان با انتخاب هر یک از آنها، به‌ترتیب پیکاپ را در حالت عادی یا ریورس کویل فعال ساخته و یا آن را به‌طور کلی غیرفعال کرد.

سیمور دانکن HyperSwitch

اما امکانات این سوییچ به این سه حالت خلاصه نمی‌شود؛ در واقع، هر نوع از پیکاپ در اپلیکیشن HyperSwitch تنظیمات ویژه خود را دارد که در پیکاپ‌های هامباکر و پیکاپ‌های استک‌شده، اکثراً شامل انواعی مختلف از تنظیمات coil-splitting (امکان انتخاب و غیرفعال‌سازی هر یک از سیم‌پیچ‌های پیکاپ به‌صورت مجزا)، معکوس‌سازی سیم‌پیچ و ستاپ‌های موازی‌ می‌شود.

اما علاوه بر سیم‌کشی پیکاپ‌ها، تمامی اجزای رابط کنترلی گیتار نیز با استفاده از اپلیکیشن HyperSwitch قابل تغییر و کنترل است. برای مثال، همانطور که گفته شد،‌ می‌توان تمامی موقعیت‌های سوییچ انتخاب پیکاپ را برای ترکیبی دلخواه از پیکاپ‌های گیتار تعریف کرد و همچنین، امکاناتی همانند تن کنترل را نیز به‌طور کلی غیرفعال کرده یا عملکرد آن را تنظیم کرد.

یکی از ویژگی‌های بسیار خوب سیمور دانکن HyperSwitch این است که‌ می‌تواند به‌صورت کاملاً مستقل و بدون نیاز به اپلیکیشن کار کند. این امر بدین معناست که شما تنها زمان تنظیم پیکاپ‌ها و سوییچ به اپلیکیشن نیاز خواهید داشت و پس از انجام تنظیمات، سوییچ آنها را در خود ذخیره‌ می‌سازد و‌ می‌توانید اتصال آن به تلفن همراه خود را قطع کنید.

در اپلیکیشن HyperSwitch نیز می‌توان چند تنظیم و ترکیب پیکاپ را در قالب پروفایل‌هایی مجزا ذخیره‌سازی کرد و در زمان اتصال اپ به گیتار، آنها را بارگذاری کرد.

Seymour Duncan HyperSwitch

Seymour Duncan HyperSwitch تنها یک سوییچ انتخاب پیکاپ نیست و دستگاهی نسبتاً پیچیده است؛ به همین دلیل نیز از یک مدار اکتیو برخوردار است که برای تأمین نیروی مورد نیاز خود برای کار، به یک باتری ۹ ولت نیاز دارد. طبق گفته سیمور دانکن، باتری HyperSwitch باید حداقل ۶۰ درصد شارژ داشته باشد تا سوییچ بتواند به شکل صحیح به اپلیکیشن خود متصل شود. اگر شارژ باتری کمتر از این میزان باشد، احتمالاً اتصال میان سوییچ و اپلیکیشن با اختلالاتی مواجه خواهد شد. اما این یونیت‌ می‌تواند تا زمانی که باتری آن به‌طور کامل تمام شود، وظیفه اصلی خود که تغییر ترکیب پیکاپ‌ها است را بدون اتصال به اپلیکیشن انجام دهد.

در چند سال اخیر که گیتارهای هوشمند شگفت‌انگیزی به بازار عرضه شده‌اند و ارتباط دستگاه‌های هوشمند با گیتارها روز‌به‌روز نزدیک‌تر‌ می‌شود، ابداعی همانند HyperSwitch‌ می‌تواند کاربردهایی گسترده داشته باشد و با استقبال گرم گیتاریست‌ها مواجه شود. البته که باید تا عرضه گسترده این محصول به بازار منتظر ماند و دید که آیا کارکرد حقیقی آن نیز همانند مشخصات فنی آن است یا خیر.

طبق گفته سیمور دانکن، HyperSwitch با اکثر پیکاپ‌های پسیو سازگار است؛ باید دید که منظور این شرکت از کلمه اکثر چیست و دقیقا چه پیکاپ‌هایی با این سوییچ سازگارند.

سوییچ انتخاب پیکاپ سیمور دانکن HyperSwitch، از امروز و با قیمت ۱۴۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است.

نویسنده: Matt Owen
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *