NTH-100M: نسخه‌ای میکروفون‌دار از هدفون مشهور Rode

هدفون مانیتورینگ رود NTH-100M

روز گذشته، شرکت استرالیایی رود (Rode)، از یک هدست جدید رونمایی کرد که در واقع، نسخه‌ای میکروفون‌دار از هدفون استودیویی NTH-100 است.

طبق گفته Rode، این هدست جدید، دقیقاً همان عملکرد صوتی و ویژگی‌های هدفون مشهور NTH-100 را ارائه می‌کند و تنها، به یک میکروفون بسیار باکیفیت به نام NTH-Mic تجهیز شده است که آن را به ابزاری یکپارچه برای تولید پادکست، استریمینگ و مکالمات تلفنی تبدیل می‌کند.

میکروفون مذکور، یعنی NTH-Mic، به‌صورت جداگانه نیز به فروش خواهد رسید تا صاحبان NTH-100 بتوانند هدفون خود را به آسانی به یک هدست تبدیل کنند.

میکروفون نصب‌شده بر روی NTH-100M، دارای الگوی قطبی اُمنی‌دیرکشنال (omnidirectional) است و از یک کپسول کاندنسر کوچک برخوردار است. طبق گفته رود، NTH-Mic می‌تواند صدای کاربر را با شفافیت و جزییاتی بالا و با کیفیتی نزدیک به میکروفون‌های حرفه‌ای دریافت کند.

میکروفون NTH-Mic
میکروفون NTH-Mic

این میکروفون، از طریق یک جک TRRS سه و نیم میلی‌متری با مکانیزمی پیچی، به ایرکاپ هدفون متصل می‌شود و به وسیله یک کانکتور bayonet در جای خود قفل می‌شود. موقعیت میکروفون ثابت است و قابلیت تنظیم ندارد؛ اما طبق گفته Rode، نحوه قرارگیری آن در جلوی دهان کاربر، به‌گونه‌ای است که بالاترین بازده حاصل شود و از ضبط نویز حروف انسدادی نیز جلوگیری شود. همچنین در صورت نیاز، کاربر می‌تواند میکروفون را به آسانی از هدست جدا کرده و از NTH-100M به‌عنوان یک هدفون استفاده کنید.

طبق مشخصات اعلام‌شده، NTH-Mic دارای بازه فرکانسی مورد پوشش ۲۰ تا ۲۰۰۰۰ هرتز، نسبت سیگنال به نویز ۶۷ دسی‌بل و سلف نویز ۲۷ دسی‌بل است. همچنین، حداکثر شدت صدای قابل دریافت توسط این میکروفون، ۱۰۶ دسی‌بل است.

هدست رود NTH-100M، همراه با یک اسپلیتر Y-شکل و یک کابل ۲.۴ متری، با قیمت ۱۸۹ دلار قابل خریداری است. صاحبان هدفون استودیویی NTH-100 نیز می‌توانند NTH-Mic را به‌صورت جداگانه، با قیمت ۵۹ دلار خریداری کنند.

منبع: Sound On Sound
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *