یک گیتار و یک امپ جدید از PRS

گیتار الکتریک پی آر اس

چند روز پیش، PRS از سه پدال رونمایی کرد که اولین پدال‌های این شرکت محسوب می‌شدند؛ اکنون، تنها پس از گذشت چند روز، این کمپانی آمریکایی از یک گیتار الکتریک جدید به نام Robben Ford Limited Edition McCarty و یک امپلیفایر گیتار لامپی جدید به نام HDRX 20 پرده برداشته است.

از سال گذشته، شایعاتی مبنی بر همکاری رابن فورد با PRS در ساخت یک گیتار سیگنچر در فضای مجازی منتشر می‌شد؛ حال، این شایعات به واقعیت پیوسته و محصول این همکاری، به‌طور رسمی معرفی شده است.

طبق گفته پی آر اس، تمامی وجوه این ساز، بر مبنای سلیقه و سبک نوازندگی فورد طراحی شده است. این امر به این معناست که Robben Ford McCarty نه‌تنها پیکاپ‌هایی کاملاً اختصاصی دارد، بلکه کنترل‌های آن نیز با تمامی گیتارهای PRS متفاوت است. این کنترل‌ها شامل یک ناب تن، یک ناب مستر ولوم، سوییچ انتخاب پیکاپ سه‌حالته و یک سوییچ کویل-اسپلیت می‌شوند.

PRS Robben Ford Limited Edition McCarty

ساز سیگنچر رابن فورد، دارای دسته‌ای از چوب ماهون و فرت‌بوردی از چوب بلک‌وود آفریقایی با ۲۲ فرت است. طول اسکیل این گیتار الکتریک نیز ۲۵ اینچ است.

از دیگر ویژگی‌های چشمگیر Robben Ford McCarty می‌توان به بریج ثابت، تیونرهای وینتج-استایل، امضای دستی Paul Reed Smith (مؤسس کمپانی PRS) بر روی هداستاک و امضای دستی Robben Ford بر روی پلاک پشتی ساز اشاره کرد.

فورد در مورد این گیتار الکتریک می‌گوید: « به‌عنوان یک گیتاریست، معتقدم که تمامی جزئیات ساز در کیفیت نوازندگی تأثیرگذار هستند. لطف و تلاش تیم PRS، خصوصاً شخص پال برای شخصی‌سازی و طراحی گیتاری مطابق با سلیقه من، ارزشی وصف‌ناپذیر برای من دارد.»

Robben Ford Signature McCarty، به‌صورت محدود و تنها در تیراژ ۲۰۰ عدد تولید خواهد شد و هم‌اکنون، با قیمت ۴۷۵۰ دلار قابل خریداری است.

امپلیفایر پی آر اس HDRX 20

دومین محصولی که در این خبر به آن می‌پردازیم، امپلیفایر HDRX 20 است.

HDRX 20 با الهام از Marshall Super Lead صد وات طراحی شده است؛ امپی که گمان می‌رود جیمی هندریکس از آن در Woodstock 1969 استفاده کرده باشد و پیش‌از‌این نیز منبع الهام پی آر اس برای طراحی چند امپلیفایر بوده است.

هِد بیست واتی HDRX 20، در مدار خود از دو لامپ پاور ۵۸۸۱ برخوردار است که طبق گفته PRS، به دلیل مصرف انرژی پایین، اندازه کوچک و صدای طبیعی‌شان انتخاب شده‌اند.

HDRX 20 با قیمت ۷۹۹ دلار به بازار عرضه شده است.

منبع: MusicRadar
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *