از اسلاید خود محافظت کنید!

اضافه کردن اسلاید به تجهیزات نوازندگی‌، همچون اضافه کردن یک ساز جدید است. اسلاید، صدا، حس و واژگانی نوین را در اختیار شما می‌گذارد. مهم نیست که اسلایدی که انتخاب کرده‌اید از چه جنسی است؛ شیشه‌ای، برنجی، فولادی، چینی و یا هر جنس دیگری که باشد، این وسیله به یک عضو جدانشدنی و بی‌بدیل از تجهیزات مربوط به گیتارتان تبدیل می‌شود. حتی برخی از نوازندگان ترجیح می‌دهند که خودشان اسلاید باب سلیقه‌ی خود را طراحی و تولید کنند که علاوه بر هزینه، به صرف زمان نیز نیاز دارد. اسلایدی که از آن استفاده می‌کنید، چه دست‌ساز باشد و چه آماده آن را خریداری کرده باشید، معمولاً کیف یا جای مخصوصی ندارد و نوازندگان به‌ناچار آن را درون کیف گیتارشان رها می‌کنند. این امر باعث ایجاد صدماتی همچون خط‌ و خش، پریدگی، فرورفتگی و در برخی از موارد ترک‌خوردگی می‌شود که تأثیری مستقیم بر صدادهی و حس اسلاید خواهند گذاشت. پس از اسلاید خود محافظت کنید!

در ادامه دو راه‌حل کاربردی برای مراقبت از اسلاید را به شما پیشنهاد می‌دهیم که نیاز به خرج کردن حتی یک ریال هم ندارند:

از بطری دارو استفاده کنید

از این راه‌حل به‌خوبی جواب خواهید گرفت؛ زیرا این بطری‌ها معمولاً بسیار کوچک و باریک ولی مقاوم طراحی و تولید می‌شوند و در نتیجه می‌توانند محافظی قابل‌اعتماد برای اسلایدتان باشند. شما پس از قرار دادن اسلاید درون بطری دارو، می‌توانید با خیال راحت آن را درون کیف کابل‌ها، جیب جلویی کیف گیتار و یا هر کیف دیگری بگذارید. اگر از اسلایدی استفاده می‌کنید که شکل نامتوازنی دارد، مطمئن شوید که دهانه‌ی بطری به اندازه‌ی کافی بزرگ باشد تا به مشکل برنخورید. اگر اسلایدتان درون بطری دارو کمی آزاد است، این امر ممکن است به اسلایدتان آسیب برساند. برای حل این مشکل، پیشنهاد می‌کنیم که درون بطری را با الیاف و یا فوم پُر کنید.

اسلاید را درون پارچه‌ای که سازتان را با آن تمیز می‌کنید، بپیچید

هر نوازنده‌ای حداقل یکی از این پارچه‌های نرم که برای تمیز‌ کردن ساز از آنها استفاده می‌شود را در دسترس دارد. درست است که این راه‌حل به اندازه‌ی راه‌حل قبلی کارآمد نیست، ولی حد‌اقل تا زمانی که یک بطری مناسب برای اسلایدتان پیدا کنید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. مطمئن شوید که پس از قرار دادن اسلاید درون پارچه، به‌خوبی پارچه را به دور آن بپیچانید و اسلاید را درون جیب داخلی هارد کیس گیتار قرار دهید.

امیدواریم که این دو روش در سالم نگه داشتن اسلایدتان به شما کمک کند.

منبع: Sweetwater
مترجم: پویا ستوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *