عرضه نسل جدید اسپیکرهای Eris 3.5BT و Eris 4.5BT توسط Presonus

اسپیکر مانیتورینگ Presonus Eris 4.5BT 2nd Gen

روز گذشته، شرکت پریسونوس (Presonus) از عرضه نسل دوم اسپیکر‌های Eris 3.5BT و Eris 4.5BT خبر داد که از طراحی بهینه‌سازی‌شده و امکانات جدیدی برخوردار هستند.

این دو محصول هنوز در وب‌سایت Presonus قرار نگرفته‌اند و مشخصات دقیق آنها منتشر نشده است؛ اما با توجه به اطلاعات درج‌شده در وب‌سایت Thomann، به نظر می‌رسد که بسیاری از وجوه و مشخصات فنی این دو اسپیکر مانیتورینگ تفاوتی با نسل قبلی‌شان ندارد و کماکان از یک توییتر ۱ اینچی، ووفر ۴.۵ اینچی (برای مدل Eris 4.5BT 2nd Gen) و ۳.۵ اینچی (برای مدل Eris 3.5BT 2nd Gen)، امپلیفایر کلاس AB و کنترل‌هایی برای تنظیم فرکانس‌های بیس و تربل بهره می‌برند.

همچنین، هر دو اسپیکر، همچون نسل قبلی خود، از ورودی AUX برای اتصال پخش‌کننده‌، خروجی هدفون، دو ورودی بالانس TRS، دو ورودی غیربالانس RCA و البته اتصال بلوتوث نسخه ۵.۰ برخوردار هستند.

اتصال بلوتوث یکی از نقاط قوت Eris 3.5BT و Eris 4.5BT محسوب می‌شد و به کاربران امکان می‌داد بتوانند از آنها برای پخش فایل‌های صوتی به‌صورت بی‌سیم نیز بهره ببرند. حال، طبق ادعای وب‌سایت GearNews، در Eris 4.5BT 2nd Gen و Eris 3.5BT 2nd Gen، امکان اتصال همزمان چند دستگاه به اسپیکر به‌صورت بی‌سیم نیز فراهم شده است؛ شاخصه‌ای که با توجه به اطلاعات منتشرشده، هنوز نمی‌توان از بابت وجود آن مطمئن بود و در وب‌سایت‌های دیگر به آن اشاره‌ای نشده است.

عرضه نسل جدید اسپیکرهای Eris 3.5BT و Eris 4.5BT توسط Presonus
Presonus Eris 3.5BT 2nd Gen

مهمترین تفاوت این دو محصول با نسخه‌های قبلی خود، طراحی ظاهری پنل جلویی آنهاست که دستخوش تغییراتی کوچک شده است. در این نمونه‌های جدید، همان دکمه‌ها و پورت‌های قبلی وجود دارند؛ اما یک نوار LED در این بخش تعبیه شده است که به عقیده ما، ظاهر جذاب‌تر و تمیزتری به اسپیکر می‌بخشد.

یک وجه تمایز دیگر Eris 4.5BT 2nd Gen و Eris 3.5BT 2nd Gen با نسخه‌های قبلی که توجه ما را به خود جلب کرد، وجود یک دکمه برای فعال‌سازی/غیرفعال‌سازی قابلیت Auto Standby است. اگر Auto Standby فعال باشد، در صورت عدم دریافت سیگنال برای مدت زمانی مشخص، اسپیکر وارد حالت استندبای می‌شود تا انرژی کمتری مصرف کند.

به‌جز این موارد، ما متوجه تفاوت دیگری میان نسخه‌های قدیمی و جدید Eris 3.5BT و Eris 4.5BT نشدیم. امیدواریم که در روزها و هفته‌های آتی و با نزدیک‌تر شدن به زمان عرضه رسمی این محصولات به بازار، اطلاعات دقیق‌تری در مورد آنها منتشر شود.

در حال حاضر، اسپیکر مانیتورینگ Presonus Eris 4.5BT 2nd Gen با قیمت ۱۹۸ یورو و مدل کوچکتر Eris 3.5BT 2nd Gen با قیمت ۱۳۸ یورو در وب‌سایت Thomann قابل پیش‌خرید است. این ارقام کمی از قیمت‌ مدل‌های نسل اول بالاتر است؛ اما مجدداً باید دید که قیمت رسمی این محصولات در زمان عرضه دستخوش تغییر می‌شود یا نه.

منبع: GearNews و Thomann

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *