راهنمای خرید منبع تغذیه برای پدال‌بورد

منبع تغذیه پدال‌بورد شما به اندازه خود پدال‌ها و کابل‌های اتصال‌دهنده آنها، روی کیفیت تُن و حس شما در زمان اجرای موسیقی تأثیرگذار است. با این حال هنوز هم اهمیت آن توسط نوازندگان گیتار، بیسو کیبورد نادیده انگاشته می‌شود. ممکن است بگویید که “من یک منبع تغذیه ۱ Spot دارم که ارائه‌کننده ۲۶ خروجی برق تمیز و مناسب برای پدال‌بوردم است. دیگر به چیزی نیاز ندارم.”

اما بهتر است عجله نکنید. دستگاه معرکه‌ی شما با همه محسناتی که دارد، می‌تواند شما را در شرایط سخت، تنها و سردرگم رها کند.

نکاتی که باید در هنگام خرید منبع تغذیه برای پدال‌بورد در نظر بگیرید، عبارتند از:

ـ آمپراژ

یک سری از پدال‌های دیجیتال مثل پدال‌های استرایمون (Strymon)، تشنه آمپراژ یا جریان الکتریکی بالا هستند. برای این پدال‌ها، شاید به منبع تغذیه‌ای نیاز داشته باشید که از خروجی‌هایی با آمپراژ بالا برخوردار هستند.

ـ ایزولاسیون

آیا تابه‌حال برایتان پیش آمده که با همان تجهیزات همیشگی خود در مکان جدیدی اجرا کنید و نویز بیشتری در صدای شما پدید آید؟ آیا پدال‌بورد شما تلفیقی از پدال‌های وینتج و مدرن است؟ در این صورت یک منبع تغذیه با خروجی‌های ایزوله می‌تواند تفاوت‌ چشمگیری ایجاد کند.

ـ ولتاژ

آیا روی پدال‌بورد شما پدال‌هایی نظیر EHX Deluxe Memory Man (که به برق ۲۴ ولت نیاز دارد) یا Xotic Super Sweet (که با برق ۱۸ ولت کار می‌کند) قرار دارد؟ در این صورت به منبع تغذیه‌ای نیاز دارید که ارائه‌دهنده ولتاژهای مناسب برای هر یک از پدال‌های شما باشد.

ـ “Sag” (به معنای افت و تزلزل)

آیا عاشق صدای پدال فازی هستید که گویی باتری ۹ ولتش آخرین نفس‌ها را می‌کشد؟ در این صورت منبع تغذیه‌ای می‌خواهید که ارائه‌کننده ولتاژ متغیر باشد.

ـ Worldwide switching

آیا برای اجرای موسیقی به کشورهای مختلف سفر می‌کنید؟ در این صورت به منبع تغذیه‌ای با امکان Worldwide switching نیاز دارید. این نوع منبع تغذیه‌ها با برق ۱۰۰ ولت تا ۲۴۰ ولت سازگار می‌شوند.

ـ ابعاد

پدال‌بورد شما کوچک و پرتابل است یا بزرگ؟ در نظر داشته باشید که باید منبع تغذیه خود را روی پدال‌بورد یا زیر آن، به‌صورتی ایمن، مثل بقیه پدال‌ها نصب کنید. پس هنگام خرید به سایز منبع تغذیه توجه کنید.

ـ عملکرد بی‌سیم

این مورد به نوازندگان گیتار آکوستیک مربوط می‌شود. آیا امپ و گیتار شما با باتری کار می‌کنند؟ احتمالاً به یک منبع تغذیه USB نیاز دارید تا بتوانید به‌صورت پرتابل از آنها استفاده کنید.

ـ بودجه

آیا واقعاً در مرحله‌ای قرار دارید که یک منبع تغذیه تأثیر زیادی بر کار شما می‌گذارد؟ یک نگاه دقیق‌تر به تجهیزات خود بیندازید و از خود بپرسید آیا روی پدال‌بورد من مثلاً جای یک پدال اوردرایو اساسی خالی نیست تا در این مرحله، پول منبع تغذیه را برای تهیه آن هزینه کنم؟

مأخذ: وب‌سایت Sweetwater
ترجمه: بابک آخوندی

۸,۹۰۰,۰۰۰ تومان
۵,۶۰۰,۰۰۰ تومان
۳۶۰,۰۰۰ تومان

2 thoughts on “راهنمای خرید منبع تغذیه برای پدال‌بورد

 1. مهدی میگوید:

  تشکر سایت خوب گیتار ایران ، منبع تغذیه ایزوله خیلی سخت گیر میاد و اصلا تنوع نداره ، خیلی خوب میشد اگه این محصولات رو هم ارائه میکردید.

  • پشتیبانی گیتارایران میگوید:

   وقت بخیر،
   از پیام شما بسیار سپاسگزاریم. حداکثر تلاش خود را خواهیم نمود تا در آینده، گستره محصولات موجود در گیتار ایران را افزایش دهیم تا بتوانیم به بهترین نحو به انتظارات عزیزانی چون شما پاسخ دهیم.
   با سپاس مجدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *