VicDisplay: ترکیبی از پنل آکوستیک و استند دیواری گیتار

پنل‌ آکوستیک/استند گیتار Vicoustic VicDisplay

ویکوستیک (Vicoustic)، یک شرکت پرتغالی است که از سال ۲۰۰۷ مشغول ساخت محصولات آکوستیک برای استودیوهای موسیقی، سالن‌های سینما و محیط‌های کاری است و در طی حدود ۱۶ سال اخیر، شهرت و اعتبار زیادی در سراسر جهان کسب کرده است. روز گذشته، این شرکت از یک محصول جدید و جالب به نام VicDisplay رونمایی کرد.

VicDisplay که طبق گفته ویکوستیک برای استفاده در استودیو طراحی شده است، در واقع یک پنل آکوستیک است که می‌تواند نقش یک پایه دیواری گیتار را نیز ایفا کند.

وجود یک مکان مناسب برای قراردهی سازها در استودیو، می‌تواند به اندازه وضعیت آکوستیک فضای استودیو اهمیت داشته باشد. به دنبال همین امر نیز ویکوستیک تصمیم گرفته است تا با عرضه VicDisplay، این دو مشکل را به‌صورت یکپارچه حل کند!

VicDisplay در دو مدل مختلف عرضه می‌شود که یکی از آنها مخصوص گیتار الکتریک و آکوستیک و دیگری، مخصوص گیتار بیس است. هر دو محصول، با ماده ویژه شرکت ویکوستیک یعنی VicPET Wool ساخته می‌شوند که گفته می‌شود ماده‌ای بی‌ضرر برای محیط زیست است و بخش زیادی از آن، از بطری‌های آب معدنی بازیافت‌شده ساخته شده است.

پنل آکوستیک و پایه دیواری ویکوستیک

بر اساس اطلاعات منتشرشده توسط ویکوستیک، پنل‌های VicDisplay از NRC (ضریب کاهش صدا) ۰٫۳ برخوردارند و عملکردی بسیار خوب در جذب اصوات موجود در محدوده فرکانسی میدرنج و تربل دارند.

این پنل‌ها قابل شستشو هستند و در برابر خراشیدگی نیز مقاومت بالایی دارند. ابعاد تقریبی پنل‌های VicDisplay Bass و VicDisplay Guitar به‌ترتیب عبارت است از ۱۳۸ سانتی‌متر در ۴۷ سانتی‌متر و ۱۱۹ سانتی‌متر در ۴۷ سانتی‌متر.

پنل‌ آکوستیک/استند گیتار Vicoustic VicDisplay به‌زودی در بسته‌های دوتایی و در سه رنگ مشکی، قرمز و طوسی، با قیمت حدود ۲۵۰ دلار در بازار جهانی قابل خریداری خواهند بود.

تاریخ دقیق عرضه این محصول به بازار هنوز توسط شرکت سازنده اعلام نشده است؛ اما انتظار داریم که در ماه میلادی آتی، آن را در فروشگاه‌های معتبر لوازم استودیویی ببینیم.

منبع: Sound On Sound
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *