Mesa/Boogie Bandlander 25: امپی سبک‌وزن با صدایی قدرتمند

آمپلی فایر گیتار مسا بوگی

کمی قبل، Mesa/Boogie از یک امپلیفایر گیتار جدید در دو ترکیب هد و کامبو پرده برداشت که ادعا می‌کند می‌تواند صدای خشن و منحصر‌به‌فرد امپ‌های این شرکت را در بدنه‌ای کوچکتر و سبک‌تر ارائه کند.

این امپ دو کانال جدید که Badlander 25 نام دارد، از مداری بر پایه یکسوکننده جریان (rectifier) سیلیکونی برخوردار است و گفته می‌شود بیسی دقیق، میدرنجی تهاجمی و هارمونیک‌هایی بسیار غنی تولید می‌کند. بخش پری‌امپ این دستگاه نیز بر پایه پنج لامپ ۱۲AX7 طراحی شده است.

مسا/بوگی در مورد Badlander 25 می‌گوید: «با اینکه این امپ جدید، هویتی بسیار شبیه به پدر خود، یعنی Dual Rectifier Solo Head تولید اوایل دهه نود دارد، اما تن آن در میان محصولات Mesa/Boogie همتا ندارد و با ماهیت خشن، سنگین و کوبنده خود، یادآور تن گیتارهای هارد راک یا متال است.»

بر اساس ادعای Mesa/Boogie، این امپلیفایر از صدایی بسیار پویا برخوردار است که نتیجه جفت‌سازی مدار پری‌امپ با بخش پاور امپ آن است که از لامپ‌های EL84 و فناوری Dyna-Watt برخوردار است.

فناوری Dyna-Watt به Badlander کمک می‌کند تا بتواند در لحظه قدرتی بالا را تحمل کند تا تنی بسیار پویا حاصل شود و حساسیت امپ به لمس نوازنده نیز افزایش یابد. این فناوری، سیگنال ورودی و در واقع، ضربات پیک نوازنده بر روی سیم‌ها را به‌صورت دائمی پایش می‌کند و ولتاژ امپ را بنا بر آن تنظیم می‌کند.

آمپلی فایر گیتار مسا بوگی Badlander 25

نسخه هد و کامبوی Badlander 25، از یک رابط کنترلی یکسان برخوردار هستند که شامل کنترل‌های مستر ولوم، ایکولایزر چهارباند (متشکل از باندهای پرزنس، بیس، میدرنج و تربل) و ناب گین می‌شود. یک سوییچ سه‌حالته نیز در این بخش تعبیه شده است که می‌توان با استفاده از آن، تن امپ را میان سه حالت موسوم به Clean ،Crunch و Crush تنظیم کرد.

در پنل پشتی Badlander 25، دو ناب هشت‌حالته موسوم به CabClone به چشم می‌خورد که تنظیم هشت حالت شبیه‌سازی کابینت IR موجود بر روی امپ را امکان‌پذیر می‌کند. همچنین، می‌توان با استفاده از پورت USB تعبیه‌شده بر روی این دو دستگاه، پروفایل‌های IR خود را در آنها نصب کنید. در همین بخش، یک خروجی مستقیم بالانس IR در قالب کانکتور XLR، خروجی هدفون و سوییچ ground/lift نیز وجود دارد.

مسا بوگی Badlander 25، در دو نسخه هد و کامبوی ۱x12، با قیمت‌های به‌ترتیب ۱۵۹۹ و ۱۸۴۹ دلار، به بازار عرضه شده است.

منبع: Guitar.com
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *