HX One: یک مولتی افکت کوچک از Line 6 با امکانات محصولات سری Helix

مولتی افکت Line 6 HX One

روز گذشته، شرکت لاین سیکس (Line 6) از یک یونیت مولتی افکت بسیار کوچک پرده برداشت که ادعا می‌شود می‌تواند افکت‌هایی با کیفیت محصولات سری Helix این شرکت را با قیمتی بسیار مناسب به نوازندگان ارائه کند. این محصول جدید که HX One نام دارد، کوچکترین پدال مولتی افکت Line 6 تا به امروز محسوب می‌شود.

HX One اندازه‌ای در حدود یک پدال عادی اوردرایو یا دیلی دارد؛ اما با این وجود، می‌تواند مجموعه‌ای بسیار کامل از افکت‌های شرکت Line 6 را به نوازنده ارائه کند و نقش یک یونیت مولتی افکت کامل را ایفا کند.

عرضه HX One توسط Line 6 به بازار، حرکتی بسیار هوشمندانه بود؛ زیرا پیش از این، اگر قصد این را داشتید که محصولات سری HX را تجربه کنید، باید به فکر ستاپی کاملاً دیجیتال می‌بودید و سراغ مولتی افکت‌های سری Helix می‌رفتید یا یک یونیت HX Stomp یا HX Stomp XL را در پدال‌بورد خود جای می‌دادید.

در هر صورت و در هر دو مسیر، فضای زیادی از ستاپ شما توسط یک پدال اشغال می‌شود؛ همچنین برای کسانی که به دنبال امکانات پیشرفته و دیجیتال پدال‌های سری HX نبودند، امکاناتی همچون Snapshots و قابلیت شبیه‌سازی امپلیفایر گیتار، امکاناتی مازاد و بلااستفاده محسوب می‌شدند.

HX One اما به نظر محصولی متوازن و بهینه میان محصولات سری HX و مولتی افکت‌های پیشرفته Helix است. پیش از این نیز لاین سیکس با عرضه پدال M5، محصولی کوچک را به بازار عرضه کرد که می‌توانست افکت‌های دو پدال گران‌قیمت‌تر M9 و M13 را با قیمتی کمتر و در بدنه‌ای بسیار کوچکتر ارائه کند. HX One نیز با چنین فلسفه‌ای به بازار عرضه شده است و انتظار داریم که همانند M5، بتواند محصولی موفق باشد. آیا تنها یکی از افکت‌های دیلی Line 6 را در زنجیره سیگنال خود نیاز دارید یا می‌خواهید به چندین پدال از انواع مختلف در قالب یک دستگاه واحد دسترسی داشته باشید؟ HX One می‌تواند هر دوی این کارها را به نحو احسن انجام دهد.

مولتی افکت Line 6 HX One

طبق گفته Andy Paredes، یکی از مدیران Line 6، هدف این شرکت از ساخت این پدال نیز دقیقاً همین بوده است. وی در این باره چنین گفته است: «هدف Line 6 از طراحی HX One و عرضه آن به بازار، ارائه مجموعه‌ای کامل از افکت‌های باکیفیت Helix در قالب پدالی کوچک با کاربری آسان بوده است.»

در عمل، HX One بیش از ۲۵۰ افکت درون خود جای داده است که بر پایه پردازنده‌های سری HX ساخته شده‌اند و می‌توان آنها را با استفاده از سه ناب تعبیه‌شده بر روی پنل رویی، تنظیم کرد و تغییر داد. در این پدال، می‌توان افکت‌ها را انتخاب کرده، آنها را تغییر داد و در ۱۲۸ فضای خالی تعبیه‌شده درون دستگاه به‌عنوان یک پریست جدید ذخیره کرد. همچنین با استفاده از اپلیکیشن موبایل Line 6 و اتصال آن به HX One، می‌توان پریست‌های موجود در آن را به شکلی دقیق‌تر تنظیم کرده و تغییر داد.

علاوه بر اینها، HX One قابلیت ساخت آتومیشن برای هر افکت را دارد و نوازندگان می‌توانند از طریق فوت‌سوییچ موسوم به Flux، به این قابلیت دسترسی داشته باشند. این فوت‌سوییچ نقش سوییچ tap tempo را نیز ایفا می‌کند و فوت‌سوییچ کناری آن، می‌تواند بای‌پَس سیگنال را در دو حالت حقیقی و با تقویت سیگنال از طریق DSP در اختیار نوازنده قرار دهد.

مولتی افکت Line 6 HX One

HX One به دلیل اندازه کوچک و بازار هدف خود، تنها نقش یک مولتی افکت را ایفا می‌کند و از قابلیت‌های شبیه‌سازی امپلیفایر گیتار بی‌بهره است. اما دیگر محصول Line 6 از این سری، یعنی HX Stomp، به دلیل قابلیت‌های بسیار خود در شبیه‌سازی امپ، می‌تواند همراهی بسیار کارآمد برای این محصول، خصوصاً در اجراهای زنده باشد.

در بحث اتصالات، مولتی افکت HX One به اتصالات MIDI و جک‌هایی برای اتصال یک اکسپرشن پدال یا دو فوت‌سوییچ اضافه مجهز است. به‌علاوه، ورودی و خروجی استریوی این پدال، هر دو در بخش بالایی آن قرار گرفته‌اند تا افزودن آن به زنجیره سیگنال در هر شرایطی آسان باشد.

شایان ذکر است که HX One به یک پورت USB-C نیز مجهز است که می‌توان از طریق آن، دستگاه را به کامپیوتر متصل کرده و فرمور آن را به‌روزرسانی کرد.

پدال مولتی افکت Line 6 HX One، هم‌اکنون و با قیمت ۲۹۹ دلار در وب‌سایت شرکت سازنده و فروشگاه‌های منتخب قابل پیش‌خرید است.

منبع: Guitar World
نویسنده: Matt Owen
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *