MTP W950: میکروفون جدید Lewitt

میکروفون لویت

امروز، شرکت اتریشی لویت (Lewitt)، خبر از عرضه یک میکروفون دستی ماژولار به نام MTP W950 داد که هم برای استفاده سیمی و هم برای استفاده با سیستم‌های بی‌سیم مناسب است.

طبق ادعای Lewitt، این میکروفون می‌تواند بهترین انتخاب برای اجرای زنده باشد و در شرایط مختلف، صدایی بسیار شفاف و عاری از نویز ناشی از تماس دست و ادای حروف انسدادی ارائه کند.

MTP W950 دارای یک کپسول کاندنسر یک اینچی به نام W9 است که به‌راحتی از بدنه جدا می‌شود. به‌علاوه، درون این میکروفون، یک ساختار محافظ دولایه برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و تأثیرگذاری باد بر کیفیت صدا تعبیه شده است که تا حد زیادی، نیاز به پاپ فیلتر را از بین می‌برد.

در W950 می‌توان از میان دو الگوی قطبی کاردیوید (cardioid) و سوپرکاردیوید (supercardioid)، یکی را انتخاب کرد. طبق ادعای Lewitt، این میکروفون می‌تواند در زمان ضبط صدا، تا ۹۰ درصد از اصوات موجود در فضای پشت خود را پس بزند و صدایی شفاف و متمرکز ضبط کند.

میکروفون دستی Lewitt MTP W950

همانطور که اشاره شد، کپسول MTP W950 را می‌توان به‌راحتی از بدنه میکروفون جدا کرد. این کپسول با فرستنده‌های بی‌سیم مختلف از برندهایی چون سونی، Lectrosonics، شور (به‌جز سری BLX و GLX-D) و Line6 سازگار است. همچنین در صورت تهیه آداپتور Ambient HHA، می‌توان از فرستنده‌های شرکت سنهایزر نیز استفاده کرد.

زمانی که کاربر کپسول را از بدنه جدا کند، به سوئیچ‌هایی برای انتخاب الگوی قطبی، پد ۱۲ دسی‌بل و فیلتر های-پس ۱۲۰ هرتز دسترسی پیدا می‌کند.

در بحث مشخصات فنی، Lewitt MTP W950 از سلف نویز ۲۱dB، نسبت سیگنال به نویز ۷۳dB و حساسیت ۸.۱mV/Pa برخوردار است.

همچنین با توجه به ساختار خازنی MTP W950، برای تأمین انرژی مورد نیاز آن، به فانتوم پاور نیاز خواهید داشت. بر اساس اطلاعات منتشرشده، مصرف جریان این میکروفون حدود ۷.۵ میلی‌آمپر است.

میکروفون لویت
کپسول W9

Lewitt، نمودار پاسخ‌دهی فرکانسی W950 را نیز در وب‌سایت خود منتشر کرده است و کاربران می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این شرکت، به این نمودارها دسترسی داشته باشند.

میکروفون دستی Lewitt MTP W950، از هفته دیگر با قیمت ۷۹۹ دلار به بازار عرضه خواهد شد. همچنین اگر بخواهید کپسول W9 را به‌صورت جداگانه تهیه کنید نیز می‌توانید آن را به قیمت ۶۴۹ دلار خریداری کنید.

منبع: Sound On Sound

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *