Pure Tube: میکروفون جدید Lewitt با مدار لامپی

میکروفون Lewitt Pure Tube

چندی پیش، شرکت اتریشی لوییت (Lewitt) از یک میکروفون کاندنسر (condenser) جدید رونمایی کرد که یک ویژگی جذاب در خود دارد.

این محصول که Pure Tube نام دارد، مداری کاملاً لامپی، متشکل از نمونه‌هایی ویژه از لامپ‌های ECC82 و ۱۲AU7 دارد که هیچ‌گونه نیمه‌هادی یا خازن در آن به کار نرفته است. طبق گفته شرکت سازنده، این طراحی مدار ویژه باعث می‌شود که Pure Tube، صدا را با ماهیتی بسیار گرم و دلچسب ضبط کند و طی این فرایند، نویزی بسیار کم نیز داشته باشد.

Lewitt Pure Tube در هسته خود به یک کپسول یک اینچی از نوع کاندنسر با دیافراگمی پوشیده‌شده از طلا تجهیز شده است که گفته می‌شود عملکردی بسیار بهینه در ضبط وکال دارد و مدار لامپی میکروفون می‌تواند آن را به بهترین نحو تغذیه کند. لوئیت ادعا می‌کند که طراحی ویژه این کپسول، عمق صوتی بسیار بالا را در کنار تربلی بسیار لطیف و شفاف برای میکروفون رقم می‌زند و باعث ضبط وکال با ماهیت و کیفیتی بی‌رقیب می‌شود.

به‌علاوه، این میکروفون کاندنسر به یک فیلتر طراحی‌شده بر پایه ترانسفورماتور نیز مجهز است که ادعا می‌شود می‌تواند اثر مجاورت یا تاثیرپذیری منفی پاسخ‌دهی فرکانسی میکروفون از فاصله کم منبع صوتی با کپسول را به‌خوبی خنثی کند و ضبطی شفاف‌تر و باکیفیت‌تر برای کاربر خود رقم بزند.

میکروفون لوییت

همچنین Pure Tube از نویزی معادل با تنها ۷ dBA برخوردار است که نویزی بسیار پایین در میان محصولات رقیب این میکروفون محسوب می‌شود. طبق ادعای لوییت، این رقم فوق‌العاده، به لطف حذف خازن‌ها و نیمه‌هادی‌ها از مدار میکروفون به دست آمده است.

طراحی ظاهری Pure Tube، بسیار شبیه به سایر محصولات شرکت Lewitt است و همان زوایای تیز و مدرن موجود در تمامی میکروفون‌های این شرکت، در این محصول جدید نیز دیده می‌شود. اما مهمترین وجه تفاوت ظاهری Pure Tube با محصولات قبلی این شرکت، بخش شیشه‌ای و شفاف جلویی بدنه آن است که می‌توان لامپ‌های مدار را از آن مشاهده کرد. زمانی که میکروفون روشن است، درخشش لامپ‌های آن از این بخش شیشه‌ای دیده می‌شود که زیبایی و جذابیت بسیاری به آن می‌بخشد.

این میکروفون کاندنسر لامپی جدید در دو نسخه مختلف با نام‌های Essential و Studio Set عرضه می‌شود که تفاوت آنها با یکدیگر، تنها در لوازم جانبی موجود در بسته‌بندی آنهاست. نسخه Essential در یک بسته‌بندی ساده عرضه می‌شود که تنها خود میکروفون و یک گیره استاندارد در آن وجود دارد؛ اما نسخه Studio Set، از بسته‌ای از لوازم جانبی کاربردی برخوردار است که شامل یک شاک مانت ویژه برای دفع بهینه لرزش‌های محیطی و یک پاپ فیلتر با مکانیزم نصب آهنربایی می‌شود.

میکروفون لوییت
لوازم موجود در بسته‌بندی Lewitt Pure Tube Studio Set

البته که این لوازم جانبی به‌صورت جداگانه نیز توسط Lewitt به فروش می‌رسند و اگر نسخه Essential را خریداری کردید و زمانی قصد داشتید این لوازم را نیز به آن بیفزایید، می‌توانید به‌آسانی آنها را از لوییت خریداری کنید.

میکروفون کاندنسر لامپی Lewitt Pure Tube از اواسط ماه ژوئن سال میلادی جاری به بازار جهانی عرضه خواهد شد. قیمت اعلام‌شده از سوی شرکت سازنده برای نسخه Essential، حدود ۱۰۰۰ دلار و برای نسخه Studio Set، حدود ۱۳۰۰ دلار است.

منبع: Sound On Sound
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *